İçişleri’nden peş peşe açıklamalar! 6 terörist etkisiz hale getirildi

Kozluk ilçesi kırsalında aralarında turuncu kategoride yer alan PKK’lının da olduğu operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilmişti. Örgüte bir darbe daha vurularak 4 teröristin daha etksizi hale getirildiği açıklandı.

İçişleri’nden peş peşe açıklamalar! 6 terörist etkisiz hale getirildi
Yayınlama: 09.08.2022
A+
A-

İçişleri Bakanlığı, ‘Eren Abluka-3 Operasyonu’ kapsamında Batman’ın Yanıkkaya kırsalında, 1’i terörden arananlar listesindeki turuncu kategoride 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; ‘Eren Ablukla-3 Operasyonu’ kapsamında, Batman Jandarma Komutanlığı’nca Kozluk ilçesi Yanıkkaya kırsalında, 9 Ağustos’ta istihbarata dayalı nokta operasyonu gerçekleştirildi. İHA ve SİHA destekli jandarma özel harekat (JÖH) ve jandarma komando timlerinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, 1’i terör arananlar listesindeki turuncu kategoride olmak üzere 2 terörist, silahlarıyla etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonlara devam edildiği kaydedildi.

4 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bakanlıktan yapılan yeni açıklamada ise; Eren Abluka-29 Operasyonu kapsamında, Hakkari merkeze bağlı Yoncalı köyü kırsalında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından, istihbarata dayalı müşterek nokta operasyonu düzenlendi. İHA, SİHA ve Hava Kuvvetleri destekli operasyonda, 4 terörist, silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. 

Eren Abluka operasyonları kapsamında bugün Hakkari’de 4, Batman’da 2 olmak üzere toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 6 oldu. 

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

Bakan Soylu da operasyona ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

2 terörist daha “ilâ cehenneme zümerâ”
Batman Kozluk ilçesi Yanıkkaya kırsalında etkisiz hale 2 teröristten biri turuncu kategoride
Kahraman Jandarma’mıza tebrikler

 

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş