Google Afrika’nın dijital altyapısına yöneldi: 20 bin Nijeryalı genci eğitecek!

ABD’li teknoloji devi Google, Afrika’nın dijital altyapısına yatırım yapmaya kararlı. Şirket 20 bin Nijeryalı kadın ve genci dijital beceriler konusunda eğitmek için hükümetle bir araya geldi.

Google Afrika’nın dijital altyapısına yöneldi: 20 bin Nijeryalı genci eğitecek!
Yayınlama: 16.08.2023
A+
A-

Afrika yöneticileri Salı günü yaptıkları açıklamada Google’ın 20 bin Nijeryalı kadın ve genci dijital beceriler konusunda eğitmeyi ve hükümetin ülkede bir milyon dijital istihdam yaratmasına yardımcı olmak için 1,2 milyar naira (1,6 milyon dolar) hibe sağlamayı planladığını söyledi.

Başkan Yardımcısı Kashim Shettima Abuja’da düzenlenen bir toplantıda Google Afrika yöneticilerine Nijerya’nın genç nüfusu için dijital istihdam yaratmayı planladığını söyledi. Shettima istihdam yaratılması için bir zaman çizelgesi vermedi.

NİJERYALI GENÇLERİN DİJİTAL EKONOMİYE KATKISI SAĞLANACAK

Reuters’in aktardıklarına göre, Google Afrika yöneticileri, Data Science Nigeria ve Afrika için Yaratıcı Endüstri Girişimi ile ortaklaşa olarak hayırseverlik kolundan sağlanan bir hibenin programı kolaylaştıracağını söyledi

Shettima, Google’ın girişiminin hükümetin gençlerin dijital ekonomiye katılımını arttırma taahhüdüyle uyumlu olduğunu söyledi. Shettima, hükümetin proje üzerinde ülkenin bankalarıyla da çalıştığını sözlerine ekledi.

GOOGLE AFRİKA GENELİNDE DİJİTAL ALTYAPIYA YATIRIM YAPMAKTA KARARLI

Google Batı Afrika Direktörü Olumide Balogun, şirketin Nijerya’daki kadınlara ve gençlere fon sağlayacağını ve dijital beceriler kazandıracağını, ayrıca yeni girişimlerin büyümesini sağlayacağını ve bunun da istihdam yaratacağını söyledi.

Google Afrika’nın hükümet ilişkileri ve kamu politikaları direktörü Charles Murito toplantı sırasında yaptığı açıklamada, Google’ın Afrika genelinde dijital altyapıya yatırım yapmaya kararlı olduğunu belirterek, dijital dönüşümün bir istihdam sağlayıcı olabileceğini sözlerine ekledi.

“1 dolar = 759,00 naira”

sonbasin.com / haber7

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş