‘Geleceği Koruyan Kahramanlar’ çocuk kitabı MEB iş birliğinde 81 ilde çocuklara ulaşacak

Çocuklarda çevre ve doğa bilincini geliştirmeye yönelik sosyal sorumluluk çalışması ile “Geleceği Koruyan Kahramanlar” çocuk kitabı için sigortaladım.com, Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği gerçekleştirdi. Anlaşma kapsamında bilinçlendirici kitap, 81 ilde çocuklarla buluşturulacak.

‘Geleceği Koruyan Kahramanlar’ çocuk kitabı MEB iş birliğinde 81 ilde çocuklara ulaşacak
Yayınlama: 07.12.2022
A+
A-

sigortaladım.com’un doğayı korumak ve insan sağlığını ön plana almak üzere başlattığı Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm kampanyası devam ederken çocuklar için de yeni bir sosyal sosyal sorumluluk çalışması hayata geçirdi. Doğa dostluğu ve doğayı korumanın ipuçlarının anlatıldığı ‘Geleceği Koruyan Kahramanlar’ çocuk kitabının Milli Eğitim Bakanlığı ile çocuklara ücretsiz ulaştırılması için iş birliği anlaşması gerçekleştirildi. 

6-10 yaş arasındaki çocuklara özel hazırlanan ‘Geleceği Koruyan Kahramanlar’ isimli çocuk kitabı; Su, Güneş ve Yaprak’ın 3 bölümden oluşan hikayelerinden oluşuyor. Çocuklara eğitici ve eğlendirici bir yolla çevre bilincini aşılamayı ve doğa sevgisi kazandırmayı hedefleyen sigortaladım.com, kitap çalışmasının yanı sıra 10 bölümden oluşan video animasyon çalışmasını da çocukların beğenisine sundu. 

“DİJİTAL PLATFORMLARDA KİTABIN VİDEO ANİMASYONLARINI DA İZLEYEBİLECEKLER” 

Bir çocuğun çevreye karşı sorumluluk hissetmesi için her şeyden önce doğayı iyi bilmesi ve sevmesi gerektiğine dikkat çeken sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe “Çocuklarımıza doğa sevgisi aşılamak ve çevre bilinci oluşturabilmek adına yeni bir çocuk kitabı ve video serisi hayata geçirdik. Küçük yaştan itibaren oluşturulan çevre ve doğa bilinci ileride onları kendilerine, ailelerine ve topluma karşı sorumlu bireyler olmalarını sağlayacaktır. Geleceği Koruyan Kahramanlar’ kitabını Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle çocuklarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız. Projenin ilk ayağı olarak bugün İstanbul Kadıköy Moda İlkokul’unda çocuklarla buluşarak onlara kitaplarımızı hediye ettik. 60 bin kitabımızı çocuklarla bir araya getirirken yine çokça zaman geçirdikleri dijital platformlarda kitabın video animasyonlarını da izleyebilecekler. Çocukları harekete geçirecek ve onlara yol gösterecek keyifli hikayelerden oluşan videolarımızı ilerleyen süreçte farklı yaş gruplarını da dahil ederek doğa bilgisi kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş