Gediz’de Yaz Kur’an Kursu kapanış programı düzenlendi

GEDİZ’DE YAZ KUR’AN KURSU KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Gediz’de Yaz Kur’an Kursu kapanış programı düzenlendi
Yayınlama: 14.08.2023
A+
A-

Kütahya’nın Gediz ilçesinde “Çocuklar Koşun Haydi, Şimdi Yaz Kur’an Kursu Vakti” çağrısıyla başlayan 2023 Yaz Kur’an kursları Ulu Camii’nde düzenlenen kapanış programı ile sona erdi.

Programda öğrenciler 6 haftalık eğitim süresince öğrendiklerini sergileme fırsatı buldular.

Programda elemesi geçtiğimiz hafta yapılan bilgi yarışmasının finali yapıldı.

Yarışma sonucunda Kurtuluş İlkokulu Yaz Kur’an Kursu öğrencisi Reyyan Yılmaz birinci, Gökler Yeni Mahalle Camii Yaz Kur’an kursu öğrencisi Osman Tanrıkulu ikinci, 15 Temmuz Yatılı Yaz Kur’an kursu öğrencisi Mehmet Gürler üçüncü oldu.

2 bin 800 öğrencinin kurslara devam ettiğini ifade eden ilçe Müftüsü Sebahattin Turan, “Sevgili öğrencilerimiz sizler bu yıl kurslarımıza gelerek Kur’an-ı Kerim okumak başta olmak üzere, temel dini bilgileri, namaz kılmasını ve Peygamber Efendimizin hayatını öğrendiniz.

Sevgili yavrularımız, sizler bizim için çok önemlisiniz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz en büyük değerlerimizsiniz. Kurslarımızda dersler haricinde çeşitli geziler ve sosyal aktiviteler düzenleyerek sıkılmadan öğrenmeniz için bir çok faaliyetler gerçekleştirerek aranızda sevgi, saygı, nezaket ve iyilik gibi ahlaki değerlerle birlik, beraberlik, yardımlaşma ve paylaşma duygularınızı geliştirmeye çalıştık” dedi

Turan, “Kıymetli anne babalar, evlatlarınızı Yaz Kur’an Kurslarımıza göndererek onların milli ve manevi açıdan bilgi sahibi olmaları için destek oldunuz. Sizlere de kalbi şükranlarımı sunarım. Son olarak, 2023 Yılı Yaz Kur’an Kursları döneminde öğrencilerle yakından ilgilenen ve onların bilgi sahibi olması için yoğun çaba sarf eden tüm görevlilerimize de teşekkür ederim. Hepinize de Sağlıklı günler dilerim. Allaha emanet olun” şeklinde konuştu.

Müftü Turan’ın konuşmasının ardından öğrenciler Kur’an’ı Kerim Tilaveti, İstiklal Marşı, 40 Hadis sunumu, piyes gösterisi ve Kur’an’ı anlamak sunumu yaptılar.

Programın cami içerisindeki bölümü bittikten sonra cami bahçesine geçildi. Programın avlu kısmında öğrenciler ilahi ve şiir okudular.

Program sona erdikten sonra Ulu Camii bahçesine kurulan şişme oyun alanında ve pamuk şeker, dondurma gibi ikramlarla gönüllerince eğlendiler.

Kapanış programına, Gediz Belediye Başkan Yardımcısı Şule Bilgili, İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, kurum amirleri, din görevlileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Gediz’de Yaz Kur’an Kursu kapanış programı düzenlendi
Gediz’de Yaz Kur’an Kursu kapanış programı düzenlendi
Gediz’de Yaz Kur’an Kursu kapanış programı düzenlendi
Gediz’de Yaz Kur’an Kursu kapanış programı düzenlendi
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş