Faiz kararı ne zaman açıklanacak? TCMB faiz kararı ne zaman açıklanır? Faiz kararı kaç oldu?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu’nun (PPK) bu ayki toplantısına ilişkin medyan beklenti, faizin sabit bırakılacağı ve yüzde 8,50 seviyesinde tutulacağı yönünde oluştu. Peki, Faiz kararı ne zaman açıklanacak? TCMB faiz kararı ne zaman açıklanır? Faiz kararı kaç oldu?

Faiz kararı ne zaman açıklanacak? TCMB faiz kararı ne zaman açıklanır? Faiz kararı kaç oldu?
Yayınlama: 23.03.2023
A+
A-

Tcmb faiz kararı merakla bekleniyor. Ankete katılan 20 ekonomistten 11’i faizin değiştirilmeyeceğini öngörürken, 9’u ise faizin 50 baz puan indirim ile yüzde 8,00 seviyesine çekileceği tahmininde bulundu. Arama motorlarında ise Faiz kararı ne zaman açıklanacak? TCMB faiz kararı ne zaman açıklanır? Faiz kararı kaç oldu? araması yapıldı.

FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bugün saat 14.00’te faiz kararını açıklayacak. Ankete katılan 20 ekonomistten 11’i faizin değiştirilmeyeceğini öngörürken, 9’u ise faizin 50 baz puan indirim ile yüzde 8,00 seviyesine çekileceği tahmininde bulundu.

Konuyla ilgili hazırlanan bir ankete katılan 20 ekonomistin 11 ekonomist faizin değiştirilmeyeceğini öngörürken, 9 ekonomist faizin 50 baz puan indirim ile yüzde 8,00 seviyesine çekileceği tahmininde bulundu. Ankette, 2023 yıl sonuna ilişkin görüş veren 4 ekonomistin medyan faiz tahmini yüzde 24,00 oldu. Yıl sonu faiz tahminlerinde en yüksek beklenti yüzde 30,00, en düşük beklenti ise yüzde 17,50 oldu. Geçen ayki ankette medyan tahmin yüzde 14,00 seviyesinde oluşmuş, tahmin aralığı ise yüzde 35,00 ila yüzde 9,00 bandında gerçekleşmişti.

“FAİZ DEĞİŞİKLİĞİ HAZİRAN AYINDA”

Değişiklik beklemeyen ekonomistlerden ilk faiz değişikliğinin zamanına yönelik soruya yanıt veren 3 ekonomistin 2’si Haziran, 1’i ise Eylül ayı tahmininde bulundu.

ŞUBAT AYINDA 50 BAZ PUAN İNDİRİLMİŞTİ

TCMB, 2022 yılında dört toplantıda toplam 500 baz puanlık faiz indirimi kararı almıştı. Banka, Aralık ve Ocak aylarında politika faizini beklentilere paralel olarak yüzde 9,00 seviyesinde bırakmıştı. Merkez Bankası, Şubat ayında faizi beklentilere paralel olarak 50 baz puan indirerek yüzde 8,50’ye çekmişti.

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş