ESTÜ’den TÜBİTAK projesi başarısı

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. OĞUZ ÇOLAK’IN ERYİĞİT TIBBİ CİHAZLAR A.Ş AR-GE MERKEZİ İLE BİRLİKTE TÜBİTAK BİDEB 2244 SANAYİ DOKTORA PROGRAMI KAPSAMINDA ‘YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER KULLANILARAK KATMA DEĞERİ YÜKSEK BİYOTEKNOLOJİK ÜRÜN GELİŞTİRİLMESİ VE BU ALANDA ÇALIŞACAK NİTELİKLİ ARAŞTIRMACILARIN YETİŞTİRİLMESİ’ PROJESİ DESTEKLENMEYE DEĞER GÖRÜLDÜ.

ESTÜ’den TÜBİTAK projesi başarısı
Yayınlama: 25.05.2024
A+
A-

Eskişehir Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz Çolak’ın, TÜBİTAK BİDEB 2244 Sanayi Doktora Programı çerçevesinde hazırladığı ‘Yenilikçi Teknolojiler Kullanılarak Katma Değeri Yüksek Biyoteknolojik Ürün Geliştirilmesi ve Bu Alanda Çalışacak Nitelikli Araştırmacıların Yetiştirilmesi’ projesi desteklenmeye değer görüldü.

Kabul edilen projenin protokolü 23 Mayıs 2024 Perşembe günü ESTÜ’de imzalandı. Protokole ESTÜ adına Rektör Prof. Dr. Adnan Özcan, Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Oğuz Çolak ve tıbbi cihazlar firması genel müdürü Halit Eryiğit imza attı. İmza töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Onur Kaya da hazır bulundu.

Proje kapsamında 3 doktora öğrencisi bursiyer olarak ESTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nde ve sponsor tıbbi cihaz firmasında eğitim alacaklar.

sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş