Efes Antik Kenti’nde koşu heyecanı

Bu yıl yedincisi düzenlenen Climbolic Efes Ultra Maratonu, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Efes Antik Kenti’nde koşuldu. Arnica sponsorluğunda gerçekleşen koşuya 2 bin 767 sporsever katıldı.

Efes Antik Kenti’nde koşu heyecanı
Yayınlama: 12.03.2024
A+
A-

Arnica’nın sponsorluğunda İzmir’in Selçuk ilçesinde düzenlenen 7. Climbolic Efes Ultra Maratonu, 9-10 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. “Dünya mirasını koşarak keşfet” sloganıyla düzenlenen maratona katılan 2 bin 767 sporsever, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı’ndan geçen rotalarda koştu. Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer, Limit Sensin ekibi tarafından gerçekleştirilen koşuları üç yıldan bu yana desteklediklerini belirterek “Dünya çapında büyük öneme sahip bu yarışa gösterilen ilgiden dolayı çok mutluyuz” dedi.

Efes Antik Kenti’nde koşu heyecanı

ULUSLARARASI KONUMU GÜÇLENDİ

Dünyanın önde gelen “trail” serilerinden biri olan Europe Trail Cup Serisi’ne Türkiye’den katılan Climbolic Efes Ultra Maratonu, uluslararası alanda önemli bir konuma yükseldi. Bin 687 erkek ve bin 80 kadın koşucunun yarıştığı maraton, ülkemizdeki en kalabalık koşu etkinliklerinden biri olarak tarihe geçti. 6K, 12K, 27K, 42K, 61K ve 120K olmak üzere altı farklı parkurdan oluşan yarışta, 61K ve 120K koşularında 313 kişi yarıştı. Etkinlik 8 Mart günü koşu kitlerinin dağıtılması ile başladı, 9 Mart günü uzun ve orta mesafe yarışları gerçekleşirken, 10 Mart Pazar günü kısa mesafe yarışları tamamlandı, ödül töreni yapıldı.

Efes Antik Kenti’nde koşu heyecanı

ARNİCA TAKIMI DA KOŞTU

Koşu sporuna ilginin her yıl arttığına işaret eden Senur Akın Biçer “Marka olarak böylesi geniş katılımlı bir etkinliği desteklemekten mutluyuz. Ayrıca Arnica çalışanlarından oluşan takımımız da dünya kültür mirasının en güzel örneklerinden biri olan Efes Antik Kenti’nde Artemis Tapınağı’nın da rotada yer aldığı bu koşuya katıldı. Sporu ve sağlıklı yaşamı kurum kültürümüzün bir parçası yaparken toplumda bu konuda bir farkındalık oluşturmayı da önemsiyoruz. Koşuya katılan tüm sporcuları ve koşuseverleri kutluyorum” diye konuştu.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş