‘Değerli Öğretmenim Geleceğe Işık Tutan Yıldızlar Programı’ başlıyor

Hayata geçtiği 2013 yılından bugüne kadar 190 binden fazla öğretmene ulaşan ‘Değerli Öğretmenim Geleceğe Işık Tutan Yıldızlar Programı’ başlıyor. Eğitim alanında karşılaştığı problemlere yaratıcı çözümler sunmayı hedefleyen program yeni dönemde eğitimle ilgili proje, öneri ya da iş fikri olan eğitimcileri destekleyecek.

‘Değerli Öğretmenim Geleceğe Işık Tutan Yıldızlar Programı’ başlıyor
Yayınlama: 06.06.2024
A+
A-

Anadolu Vakfı’nın hayata geçirdiği ‘Değerli Öğretmenim Geleceğe Işık Tutan Yıldızlar Programı’ Prof. Dr. Selçuk Şirin ve ekibi ile yeni döneme hazırlandı. Prof. Dr. Selçuk Şirin’in danışmanlığında tasarlanan ‘Değerli Öğretmenim Geleceğe Işık Tutan Yıldızlar Programı’ başarılı, mutlu ve sağlıklı öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyor. Program bu dönem, çözümün bir parçası olmayı hedefleyen, eğitim alanında proje, öneri ya da iş fikri olan eğitimcilere ulaşmayı da hedefliyor. Anadolu Vakfı Genel Müdürü Evrim Hizaler ise konuyla ilgili “Toplumu geleceğe taşıyacak eğitimcilerimizin bilgi, beceri ve yetkinliklerini artırarak hayallerini gerçeğe dönüştürmek amacıyla çıktığımız yolda, Anadolu’dan dünyaya örnek olacak uygulamalar ve Eğitimin Yıldızlarını bulmayı hedefliyoruz” dedi.

Prof. Dr. Selçuk Şirin ise yeniden tasarlanan programla ilgili “Reform deyince akla önce eğitim geliyor. Çünkü artık hayatımız çok hızlı değişiyor; okulların ve eğitimin de buna ayak uydurması gerekiyor. Bu anlamda yeni nesil sorunlarla karşı karşıya olduğumuz çok açık ve bu sorunlara yaratıcı çözümler geliştiren daha çok eğitimciye ihtiyacımız var. İşte amacımız bu eğitimcilerle birlikte yola çıkmak ve her sene 24 eğitimciye projesini hayata geçirmesi için destek vermek” diye konuştu.

“HAYALDEN GERÇEĞE” TEMASIYLA 3 FARKLI MODÜLDE UYGULANACAK”

Prof. Dr. Şirin, “Yeni nesil problemlere yaratıcı çözümler sunmak isteyen eğitimcilere destek vermek amacıyla tasarlanan program “Hayalden Gerçeğe” temasıyla 3 farklı modülde uygulanacak. Başvurular web adresinden yapılacak. Atölyelerin sonunda seçilen 24 eğitimci, projelerine yönelik birebir mentorluk alacak ve İstanbul’da gerçekleştirilecek Eğitimin Yıldızları Zirvesi’ne katılmaya hak kazanacak. Zirveye katılan eğitimciler ‘’Anadolu Vakfı Eğitimin Yıldızları’’ olarak kabul edilecek ve projeleri, ‘’Yıldız Projeler ’’olarak tüm Türkiye’ye tanıtılacak” ifadelerini kullandı.

ATÖLYELER HAKKINDA

Prof. Dr. Şirin 3 modülden oluşan atölyelerde 1. modülün ‘Hayalden Gerçeğe Tasarım Atölyesi’ olduğunu söyledi. Bu modül hakkında bilgi veren Prof. Dr. Şirin, “6 saatten oluşan ilk modül programa başvuran tüm eğitimcilere açıktır. Bu modül katılımcılara eğitim alanında yeni trendler, yeni nesil uygulamalar ile Türkiye ve dünyadan yaratıcı çözüm örnekleri hakkında bilgi vermek ve hayallerini gerçekleştirme yolunda attıkları ilk adımda onlara destek olmak amacıyla tasarlanmıştır. Konuşmacı ve panelistlerin kendi deneyimleri ve görüşlerini paylaşacağı bu modülde katılımcılar Türkiye, Avrupa ve Amerika’dan uzman konuklar, eğitimciler, akademisyenler, girişimci ve sivil toplum örgütü yöneticileri ile buluşacaktır” dedi.

2. MODÜL: HAYALDEN GERÇEĞE DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ

2. Modül: Hayalden Gerçeğe Dönüşüm Atölyesi olduğunu aktaran Prof. Dr. Şirin, “8 saatten oluşan ikinci modülde katılımcılar fikirlerini hayata geçirebilmek, hayallerindeki fikri projelendirmek için süreç ve takım yönetimi, fon bulma gibi konularda uzmanlardan destek alacaktır” diye konuştu.

3. MODÜL: HAYALDEN GERÇEĞE UYGULAMA ATÖLYESİ

3. Modül: Hayalden Gerçeğe Uygulama Atölyesi olduğunu belirten Prof. Dr. Şirin, “8 saatten oluşan son modül İstanbul’da düzenlenecek Eğitimin Yıldızları Zirvesi’ne katılmaya hak kazanan 24 eğitimciyle projeleri üzerinde daha detaylı çalışmak için tasarlanmıştır. Bu modülde katılımcılar proje, fikir ve sunumları hakkında uzmanlarla birebir çalışacak ve projelerini uygulanabilir hale getirecektir” ifadelerini kullandı.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş