Çekmeköy’de özel okulda taciz skandalı

Çekmeköy’de bulunan özel bir okulda iddiaya göre İngilizce öğretmeni olarak çalışan İran uyruklu bir kişi dersine girdiği birden fazla kız öğrencisine cinsel tacizde bulundu. Gözaltına alınan ve çalışma izni olmadığı belirlenen öğretmen adliyeye sevk edildi, okul idaresi hakkında ise ‘suçu bildirmeme’ ve ‘kaçak işçi çalıştırmaktan’ adli ve idari işlem başlatıldı.

Çekmeköy’de özel okulda taciz skandalı
Yayınlama: 22.05.2024
A+
A-

Çekmeköy Merkez Mahallesi Nurtepe Sokak’ta bulunan özel bir okulda iddiaya göre 3 ay önce İran uyruklu Bahman G., İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Bahman G.’nin dersine girdiği bazı ilkokul öğrencileri, başka bir öğretmenlerine giderek şikâyette bulundu. Öğrenciler, Bahman G.’nin kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Öğrenciler durumu ailelerine de anlattı. Öğrencilerin ailelerinin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri şüpheli Bahman G.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

 

Çekmeköy'de özel okulda taciz skandalı

ÇALIŞMA İZNİNİN OLMADIĞI ANLAŞILDI

Yapılan incelemelerde şüphelinin 03 Kasım 2024 tarihine kadar aktif olarak oturum izninin bulunduğu ancak çalışma izninin olmadığı anlaşıldı. Öte yandan okul idaresi hakkında suçu bildirmeme ve kaçak işçi çalıştırmaktan adli ve idari işlem başlatıldı. Şüpheli, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan hakkında yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

 

Çekmeköy'de özel okulda taciz skandalı

“13 ÇOCUK VARMIŞ BU DURUMA MARUZ KALAN”

Çocuğu ilkokul birinci sınıfa giden Bedrettin İmrek, “Biz önce velilerle toplandık. Muhatabımızı bulamadık. İlk geldiğimizde yarım saat beklettiler. Sonra genel müdür yardımcısıyla görüştük. Sonra ortaokul genel müdür yardımcısıyla görüştük. Neler olması gerektiğini, yani çocuğumuzu buradan çıkarmamak adına ne yapabiliriz diye görüştük zaten toplantıda. Onlar da genel kurulu toplayıp neler yapacaklarıyla ilgili bizi tatmin edecek şeyleri söylediler.

Çekmeköy'de özel okulda taciz skandalı

İranlı bir öğretmenmiş zaten. 13 çocuk varmış bu duruma maruz kalan. Onların vermiş olduğu bilgilerde sadece kız çocukları değil erkek çocuklarını da istismar etmiş. Bununla ilgili biz de takip edeceğiz. Savcılığa başvuruda bulunacağız. Sonradan medyadan duydum. Whatsapp gruplarındaki velilerden eşim aracılığıyla ben de öğrendim. Tabii ki ben de öğrenir öğrenmez buraya gelip tepkimi göstermek için muhataplarla iletişime geçtim. Ama ilk geldiğimde muhatapları bulamadım. Sonradan veliler çoğalınca toplantı yapmak durumunda kaldılar. Bu konunun peşini bırakmayacağız” dedi.

Çekmeköy'de özel okulda taciz skandalı

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş