Büyükçekmece’deki engelli bakımevinde yaşanan şiddet olayı sonrası hizmet alanlar güvenli kuruluşlara sevk ediliyor

Büyükçekmece’deki bir engelli bakımevinde yaşanan şiddet olayının ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bakımevinin faaliyetlerine son verilerek hizmet alanlar güvenli kuruluşlara sevk edilmeye başlandı. Polis ekipleri sevk işlemleri sırasında güvenlik önlemi aldı.

Büyükçekmece’deki engelli bakımevinde yaşanan şiddet olayı sonrası hizmet alanlar güvenli kuruluşlara sevk ediliyor
Yayınlama: 25.07.2023
A+
A-

Büyükçekmece‘deki hastaya şiddet olayının gerçekleştiği engelli bakımevinin faaliyetlerine son verilmesinin ardından, burada hizmet alan vatandaşların güvenli kuruluşlara sevk edilmesine başlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, özel bakımevinin idari soruşturma tamamlanana kadar kapatılmasına ve hizmet alanların güvenli kuruluşlara sevk edilmesine karar verilmesinin ardından, bakımevinde sevk işlemleri başladı.

Gece saatlerine kadar devam eden sevk işlemleri sırasında polis ekiplerinin bakımevi ve çevresinde güvenlik önlemi aldığı, burada hizmet alan vatandaşların da ambulans ve özel araçlarla sevkinin gerçekleştiği görüldü.

Olay

İstanbul Valiliğince ilçede faaliyet gösteren Özel Gözlem Engelli Bakımevi’nde çekildiği tespit edilen hastaya şiddet olayının gerçekleştiği görüntüler üzerine idari soruşturma başlatıldığı ve bakım merkezinin faaliyetlerine son verildiği bildirilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Valiliğince açılan idari soruşturmanın ardından harekete geçmiş, görüntülerde yer aldığı belirlenen şüpheli N.C’yi yakalayarak gözaltına almıştı.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da konuyla ilgili açıklama yapmış, özel bakımevinin, idari soruşturma tamamlanana kadar kapatılmasına ve hizmet alanların güvenli kuruluşlara sevk edilmesine karar verildiğinin belirtildiği açıklamada, şu bilgilere yer verilmişti:

“Görüntülerde yer alan personelin iş akdi özel bakım merkezi tarafından derhal feshedilmiş, ayrıca söz konusu şahıs ile ilgili olarak tarafımızdan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.”

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş