Bir annenin feryadı! 24 gündür depremde kaybolan oğlunu arıyor, ne cansız bedenini bulabildi ne kendisini

Hatay’ı vuran büyük deprem felaketinde enkaz altında kalan 7 yaşındaki oğlu Çağdaş’tan haber alamayan anne Meryem Yıldız; 24 gündür oğlunun ne cansız bedenini ne kendisini bulabildiğini söyledi. “Yılmayacağım” diyen anne, kızı Derin’in ise enkazdan 3 gün sonra çıkarıldığını ve hastanede başka bir aile tarafından bakıldığını, daha sonra kızına kavuşabildiğini belirtti.

Bir annenin feryadı! 24 gündür depremde kaybolan oğlunu arıyor, ne cansız bedenini bulabildi ne kendisini
Yayınlama: 03.03.2023
A+
A-

Hatay‘da yaşayan Meryem Yıldız, Çağdaş, Derin ve Yoldaş isimli çocuklarını depremden önce ayrıldığı eşinin evine bıraktı. Depreme burada yakalanan çocuklar, yıkılan evin enkazı altında kaldı.

7 YAŞINDAKİ ÇAĞDAŞ’TAN HABER YOK

Yoldaş ilk anda enkazdan çıkmayı başarırken, Derin ise depremin 3. günü arama kurtarma ekipleri tarafından yıkıntıların arasından sağ salim çıkartıldı. Ancak 7 yaşındaki Çağdaş’a bir türlü ulaşılamadı. 24 gündür kayıp çocuğunu arayan anne Meryem Yıldız, yaşadıklarını anlattı.

Bir annenin feryadı! 24 gündür depremde kaybolan oğlunu arıyor, ne cansız bedenini bulabildi ne kendisini

“GİTMEDİĞİM YER KALMADI, YILMAYACAĞIM”

Çocuklarının babasının Defne’ye bağlı Sümerler Mahallesinde Cem Apartmanı’nda oturduğunu ve deprem anında çocukların babasının evinde olduğunu belirten Meryem Yıldız, kaldıkları apartmanın yerle bir olduğunu ve kızının, büyük oğlunun ve eşinin oradan sağ olarak çıkarıldığını fakat diğer oğlundan ne canlı ne de cansız haber alınamadığını dile getirdi. Meryem Yıldız, “Bütün hastaneleri gezdim, tüm şehirlere gitti fakat bir bilgi alamadım. Aile ve Sağlık Bakanlığı’na da gittim. Oradan da bir şey çıkmadı. Gazetelere fotoğraflarını bastırıp verdim. Gitmediğim yer kalmadı ama yılmadım, yılmayacağım da ondan bir haber alana kadar” dedi.

Deprem anında büyük oğlunu eski eşinin çıkarttığını söyleyen Meryem Yıldız, “Kızımla diğer kayıp oğlumu, onun hanımı çıkartmaya çalışmış. Hanımının üstüne bir şey düşüyor ve orada ölü bulunuyor. Ama ne yazık ki oğlumdan hiçbir iz yok” dedi.

Bir annenin feryadı! 24 gündür depremde kaybolan oğlunu arıyor, ne cansız bedenini bulabildi ne kendisini

ENKAZDAN 3 GÜN SONRA ÇIKARILAN KIZINA BAŞKA BİR AİLE BAKMIŞ

Enkaz altında kalan kızını depremden 3 gün sonra bulabildiğini söyleyen Yıldız, “Derin’i AFAD ekibinden Serdar bey eşi ve öğrencileri buldu. Onlar hastaneye götürmüşler. Ondan sonra da başka bir aile Derin’e iki gün evinde bakmış. Sonrasında da bana teslim edildi. Adana Hastanesi’ne götürdük. Orada 8-9 gün kaldık. Tedavisini yaptılar orada” ifadelerini kullandı.

Bir annenin feryadı! 24 gündür depremde kaybolan oğlunu arıyor, ne cansız bedenini bulabildi ne kendisini

“KİME İNANACAĞIMI BİLMİYORUM”

Çevrede bulunan görgü tanıklarından bazıları, Kayıp Çağdaş’ın enkazdan sağ olarak çıkarıldığını bazılarının ise ölü olarak çıkarıldığını söylediğini belirten anne Meryem Yıldız, “Artık kime inanacağımı hiç bilmiyorum. Umarım, tek dileğim sağdır. Başka hiçbir şey istemiyorum. Babası ise Çağdaş’ı hiçbir şekilde görmediğini, sadece hanımının kucağında gördüğünü söylüyor” şeklinde konuştu.

“ANNE BEN SENİ ÇOK ÖZLEDİM” DEMİŞ

Depremden önce en son cuma günü birlikte olduklarını dile getiren Yıldız, babasının yanlarında olmasının sebebinin görüş zamanı olduğunu ve Pazartesi geri döneceklerini fakat nasip olmadığını dile getirdi. Kayıp çocuğu ile birlikte son konuşmalarını anlatan Meryem Yıldız; “‘Anne ben seni çok özledim, ne zaman gelip bizi alacaksın’ dedi. Ondan sonra zaten görüşemedim. Hiç umudumu kaybetmedim. İnşallah umudum boşa çıkmaz. Oğlum bana sağ salim geri gelir” dedi.

DERİN, ABİSİ ÇAĞDAŞ’I GÖREMEMİŞ

Enkaz altından üç gün sonra kurtarılan küçük Derin ise o deprem anına ait annesinin yönelttiği sorulara karşılık, kardeşleri ile birlikte babasının evinde olduğunu, yataktan kendileri kalktıktan sonra dışarıya çıktıklarını söyledi. Kayıp kardeşinin kucakta olduğunu kendisinin ise ablasının elini tuttuğunu söyleyen Derin, kaçmaya başladıkları anda deprem olduğunu ve ondan itibaren abisi Çağdaş’ı göremediğini belirtti. Enkaz altında kaldıktan günler sonra ise arama-kurtarma ekibinde olan amcalarının kendisini kurtardığını söyledi.

Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş