Biden’dan, ABD’ye yasa dışı göçü kısıtlamaya yönelik yeni önlemler

ABD Başkanı Joe Biden, ABD-Meksika sınırındaki göçmen problemini azaltmak için yeni önlemler açıkladı. Alınan önlemler uyarınca, ABD’ye yasadışı yollardan giren göçmenleri iltica başvurularını işleme koymadan sınır dışı edebilecek.

Biden’dan, ABD’ye yasa dışı göçü kısıtlamaya yönelik yeni önlemler
Yayınlama: 05.06.2024
A+
A-

ABD Başkanı Joe Biden, ABD- Meksika sınırındaki rekor sayıya ulaşan göçmenlerle ilgili bir dizi yeni önlemi açıkladı. Biden, “Sınırdaki sorunlarımızı iki partili yasalar yoluyla ele almayı tercih ederdim çünkü bozuk sistemimizi düzeltmenin tek yolu bu. Ancak Kongre’deki Cumhuriyetçiler bana başka seçenek bırakmadı. Bu nedenle bugün, güney sınırımızı yasa dışı bir şekilde geçen göçmenlerin, yerleşik yasal süreçlerden geçtikten sonra sığınma talebinde bulunmadıkları sürece sığınma almalarını yasaklayan eylemleri duyuruyorum” dedi. ABD Başkanı’nın duyurduğu yeni eylemler arasında, Güney sınırını yasadışı yollarla geçen göçmenlerin sığınma hakkı almasını engellemek, göçmenlerin ülkeye girişinden kazanç sağlayan CEO’ların ve hükümet yetkililerinin vizelerinin iptal edilmesi ve insan kaçakçılığının ortadan kaldırılmasına yönelik çabaların genişletilmesi önlemleri yer aldı.

Açıklamada yeni önlemler uyarınca yetkililerin, ABD’ye yasadışı yollardan giren göçmenleri iltica başvurularını işleme koymadan sınır dışı edebileceği ifade edildi. Bu önlemlere günlük göçmen sayısı eşiği aşıldığında ve sınırda durumla ‘başa çıkılamayacak’ hale gelinince başvurulacağı belirtildi.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş