Bakan Şimşek’in hocasından 8 gündür haber yok! Ünlü isim Balıkesir’de kayboldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaşayan ve Dünya Bankası’ndan emekli olan Korhan Berzeg (83), tatil için geldiği ve doğum yeri olan Balıkesir’in Gönen ilçesinde kayboldu.

Bakan Şimşek’in hocasından 8 gündür haber yok! Ünlü isim Balıkesir’de kayboldu
Yayınlama: 25.06.2023
A+
A-

ABD’de Dünya Bankası’nda uzun süre ekonomi uzmanı olarak görev yaptıktan sonra emekli olan Korhan Berzeg, mayıs ayında, tatil için eşi İngiliz uyruklu Angela Berzeg (80) ile memleketi Gönen’in kırsal Armutlu Mahallesi’ndeki evine geldi. Geçen cumartesi sabahı, Angela Berzeg kahvaltı hazırlarken köpeğiyle yürüyüş yapmak için evden ayrılan Korhan Berzeg, geri dönmedi. Cep telefonunu evde bırakan eşi geri dönmeyince, Angela Berzeg, jandarma ekiplerine kayıp başvurusunda bulundu. İhbar sonrası bölgeye, Jandarma Arama ve Kurtarma, AKUT görevlileri gönderildi. Orman, mağaralar ve çalılıkların aralarına kadar her yeri arayan ekipler, Korhan Berzeg ve köpeğine ulaşamadı. Bugün de devam eden arama çalışmalarına, çevre illerden gelen sivil arama kurtarma ekipleri ve Bursa’daki dağcı grupları da katıldı.

HER YERİ ARIYORUZ’

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, “Kayıp ihbarını aldığımız günden itibaren ekiplerimiz bölgedeki tüm ormanlık alanları, su kanallarını aradı. Patika yollar kontrol edildi ama bulamadık. Köpeğine de ulaşamadık. Yaklaşık 150 kişiden oluşan ekiple bölgeyi kontrol ediyoruz. Kayıp olan Korhan Berzeg’in, zaman zaman unutkanlığı oluyormuş. Arama çalışlarımızda bunu da dikkate alıyoruz” diye konuştu.

‘BAKAN ŞİMŞEK’İN HOCASIYDI’

Armutlu Mahallesi’nde kalan emekli edebiyat öğretmeni Mehmet Tüz, “Çocukluğu mahallemizde geçen Korhan Berzeg, İTÜ’de profesör olarak ekonomi üzerine öğretim üyeliği yaptı. Daha sonra ABD’ye giderek Dünya Bankası’nda görev yapıp emekli oldu. Son 1 yıldır İstanbul’da Büyükada’da yaşıyor. Yaz aylarında 1 ay Armutlu’daki evine gelip burada kalıyordu. Geçtiğimiz cumartesi günü kayboldu. Kendisine ulaşılamadı. Kayıp haberini öğrenen İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde her 2 eşinden olan kızları ve damatları buraya gelip çalışmaları yakından izlemeye başladı. Korhan Berzeg aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in üniversitede hocasıydı. Olayı öğrenen Bakan Şimşek, aileyi telefonla arayıp ‘Geçmiş olsun’ diyerek bilgi aldı” dedi.

KAYIP MI, KAÇIRILDI MI?

Angela Berzeg, eşine kısa süre önce Alzheimer teşhisi konulduğunu söylerken, hastalığın henüz çok başında olduğunu oldukça dinç ve sağlıklı olduğunu ifade etti.

Korhan Berzeg’in İngiltere’de yaşayan kızı Nisa Berzeg ise şunları söyledi: “Bir hafta öncesine kadar her şey normaldi. Buraya bir hafta önce gelmeden önce her şey yolundaydı. Babam 83 yaşında. Oldukça dinç ve güçlü. Daha 2 sene öncesine kadar tenis oynuyordu. Son derece sağlıklı, bilinci yerinde. Bir sağlık problemi yok. Hiç bir iz bulunmadı. Ne bir ayak izi, ne de bir kan izi. Kaçırılmaktan başka bir şey düşünmüyorum. Ne köpekten, ne de Korhan Bey (babası) hiç bir iz yok. Jandarma her yerde arıyor. Köyde hep aileler oturuyor. Burada kimseden şüphelenmiyorum. Belki bir fidye olabilir. Bir telefon gelmedi ama olabilir”.

sonbasin.com / haber7

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş