Bakan Akar’dan, depremzede ailelere ‘eğitim’ uyarısı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hatay’da çeşitli sebeplerle çocuklarını Mehmetçik okullarına düzenli olarak gönderemeyen ailelerle görüştü, bölge esnafı için kurulan prefabrik çarşıda incelemelerde bulundu.

Bakan Akar’dan, depremzede ailelere ‘eğitim’ uyarısı
Yayınlama: 17.03.2023
A+
A-

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve Genelkurmay 2’nci Başkanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ile Hatay’ın Antakya ilçesindeki çadır kenti ziyaret etti.

Bakan Akar'dan, depremzede ailelere 'eğitim' uyarısı

Bakan Akar, Mehmetçik’in çalışmalarını incelediği sırada, çocuklarla da bir araya geldi. Çadır kentteki Mehmetçik okuluna ilişkin bilgi alan Akar, ailelerin çeşitli sebeplerden çocuklarını düzenli olarak okula gönderemediği bilgisi üzerine ailelerle görüştü. Eğitimin önemine vurgu yapan Akar, “Milli Eğitim Bakanlığımızla koordineli olarak bu yerleri hazırladık. Gerekli görevlendirmeleri Milli Eğitim Bakanlığımız yaptı. Çocuklarımızın eğitimi çok önemli. Gerek depremin psikolojik etkilerinin azaltılması gerekse eğitim hayatlarının aksamaması için çocuklarımızı bu okullara yönlendirelim” diye konuştu.

Bakan Akar'dan, depremzede ailelere 'eğitim' uyarısı

ESNAF ZİYARETİ

Bakan Akar, Defne ilçesinde kurulan ‘Sevgi Park Prefabrik İş Yeri’nde incelemelerde bulundu. 50 prefabrik iş yerinden oluşturulan çarşıya ilişkin bilgi alan Akar, iş yerlerini gezdi. Esnaf ile sohbet edip, ‘hayırlı işler’ dileyen Bakan Akar, iş yerlerinin kurulumunda görev alan işçilerle de bir araya geldi. Akar, “Devlet bütün gücüyle burada. Tek başına devlet bir güç ama bunu milletiyle birleştirdiği zaman tam güç oluyor. Biz devlet-millet el ele bu felaketten çıkacak, yaraları hep beraber saracağız. Yapılan bu çarşı da bu çalışmaların çok güzel bir örneği. Hayatın normalleşmesine çok önemli katkılar sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Akar'dan, depremzede ailelere 'eğitim' uyarısı

 

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş