Annesinin sevgilisiyle duşa sokup canlı yayın yaptığı 7 yaşındaki çocuk, devlet korumasına alındı

Antalya’da eşinden boşanan Pınar Ş.’nin, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında, sevgilisiyle birlikte 7 yaşındaki kızının duşta olduğuna dair sözleri ve görüntülerine ilişkin soruşturma başlatıldı. 7 yaşındaki çocuk devlet korumasına alınırken baba, evladının velayetini almak için dava açtı. Annenin ise emniyetteki ifade işlemleri sürüyor.

Annesinin sevgilisiyle duşa sokup canlı yayın yaptığı 7 yaşındaki çocuk, devlet korumasına alındı
Yayınlama: 05.05.2023
A+
A-

Antalya‘da Muhammet ve Pınar A. çifti bir süre önce boşanırken, 7 yaşındaki kızları M.A.’nın velayeti annede kaldı. Pınar A., boşandıktan sonra kızlık soyadını kullanmaya başladı. Muhammet A. görevi gereği Şırnak’a bağlı Beytüşşebap’tayken, Ramazan Bayramı’nda nişanlısı C.Ö.’den aldığı bilgi üzerine, eski eşinin bir sosyal medya platformunda canlı yayın yaptığını öğrendi.

DUŞTA OLDUKLARI ANDA CANLI YAYIN AÇTI

Canlı yayını izleyen ve kaydeden Muhammet A., eski eşinin 7 yaşındaki kızını, internetten tanışıp, kiraladığı günlük apartta buluştuğu sevgilisiyle duşta yalnız bıraktığını, ardından çocuğunun yanında ikilinin birlikte alkol aldıklarını gördü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile CİMER’e şikayette bulunan baba Muhammet A., avukatı Salih Sağlam aracılığıyla da Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na Pınar Ş. ve Onur isimli kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Annesinin sevgilisiyle duşa sokup canlı yayın yaptığı 7 yaşındaki çocuk, devlet korumasına alındı

BAKANLIK VE BARO DA ŞİKAYETÇİ OLDU

Canlı yayın sırasında kaydedilen ve Pınar Ş.’nin sevgilisiyle alkol aldığı, sevgilisini soran arkadaşına kızıyla birlikte duşa girdiklerini söyleyerek, dışarıdan banyoyu gösterdiği anların yer aldığı görüntülerin de bulunduğu olaya ilişkin Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Baba Muhammet A.’nın suç duyurusu sonrasında hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hem de Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi, şikayetçi olarak müdahil oldu.

Annesinin sevgilisiyle duşa sokup canlı yayın yaptığı 7 yaşındaki çocuk, devlet korumasına alındı

DEVLET KORUMASI ALTINA ALINDI

Dün nöbetçi savcılık kararıyla M.A.A., annesi Pınar Ş. ile birlikte yaşadığı anneannesinin evinden alınarak, Çocuk İzlem Merkezi’ne getirildi. Merkezde M.A.A.’nın uzman psikolog eşliğinde ifadesi alındı. İfade işleminin ardından savcılık, M.A.A.’nın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nde koruma altına alınması yönünde karar verdi.

BABA VELAYET DAVASI AÇTI

Öte yandan, savcılığın soruşturması kapsamında anne Pınar Ş. ve İstanbul’da yaşadığı belirtilen Onur isimli sevgilisinin de ifadelerinin alınmasına yönelik işlemler devam ediyor. Muhammet A.’nın avukatı Salih Sağlam ise M.A.A.’nın velayetinin anneden alınarak babaya verilmesi yönünde dava açtı.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş