AMD Yeni Radeon Pro grafik kartlarını duyurdu

Yeni AMD Radeon grafik kartları yüksek performans ve düşük güç tüketimine sahip olmanın yanı sıra üstün bir görsel deneyim için DisplayPort 2.1’i destekleyecek.

AMD Yeni Radeon Pro grafik kartlarını duyurdu
Yayınlama: 18.04.2023
A+
A-

AMD, yüksek performans ve enerji tasarrufunun yanı sıra AMD RDNA 3 mimarisi üzerine kurulu olan yeni AMD Radeon PRO W7000 Serisi iş istasyonu grafik kartlarının duyurusunu gerçekleştirdi. AMD Radeon PRO W7900 ve AMD Radeon PRO W7800 grafik kartları duyuruldu.

Gelişmiş AMD chiplet tasarımına sahip dünyanın ilk profesyonel grafik kartları ve yeni nesil ekranlarda üstün bir görsel deneyim için DisplayPort 2.1’i destekleyen ilk kart olan AMD Radeon PRO W7000 Serisi grafik kartları, AMD’nin bugüne kadar ürettiği en güçlü profesyonel grafik kartları olma özelliğine sahip. AMD Radeon PRO W7900, önceki nesle göre 1,5 kata kadar daha hızlı performans sunarken, her iki grafik kartı da zorlu profesyonel ve yaratıcı uygulamalar için rakiplerine kıyasla daha iyi performans sağlıyor. Yeni grafik kartlarının temel özellikleri şu şekilde:  

AMD RDNA 3 Mimarisi ve Chiplet Tasarımı: RDNA 2 mimarisine göre daha yüksek performans ve daha fazla verimlilik sağlar. Yeni AMD RDNA 3 işlem birimleri, kaynakları işleme, yapay zeka ve ışın izleme arasında paylaştırarak işlem birimi başına önceki nesle göre yaklaşık %50 daha fazla ışın izleme performansı sunar.

Özel Yapay Zeka Hızlandırma ve İkinci Nesil Işın İzleme: Yeni yapay zeka talimatları ve artırılmış yapay zeka verimi, önceki AMD RDNA 2 mimarisine göre 2 kattan fazla performans sağlarken, ikinci nesil ışın izleme teknolojisi önceki nesle göre önemli ölçüde daha yüksek performans sunar.

DisplayPort™ 2.1 Destekli AMD Radiance Ekran Motoru:  En yüksek çözünürlükleri ve 68 milyardan fazla rengi destekler. AMD RDNA 2 mimarisine ve rakip ürünlere kıyasla daha yüksek yenileme hızına sahip ekranlar için destek sunar. Ekran çıkışları, yeni nesil ekranları ve çoklu monitör yapılandırma seçeneklerini destekleyerek ultra etkileyici bir görsel ortam yaratır.

Önde Gelen Profesyonel Uygulamalar için Sertifikalı: AMD, AMD Radeon PRO grafik kartlarının 7/24 zorlu ortamlar için üretildiğinden ve olağanüstü standartları karşılayacak şekilde test edildiğinden, ideal performans ve kararlılık dengesini sunduğundan emin olmak için önde gelen profesyonel yazılım uygulama satıcılarıyla çalışmaya devam ediyor. 

AMD Radeon PRO W7000 Serisi grafik kartlarının 2023 yılının 2. çeyreğinden itibaren önde gelen perakendecilerden temin edilebilmesi bekleniyor. Ürünün OEM ve hazır sistemlerde yer alması ise 2023’ün 2.yarı yılını bulacak. 

sonbasin.com / haber7

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş