Suriye’de arama-kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Suriye’nin kuzeybatısında arama-kurtarma çalışmalarına devam eden Beyaz Baretliler sivil toplum kuruluşu, depremlerin 4’üncü gününde yıkıntılardan hala ses geldiğini duyurdu. Beyaz Baretliler, yaşamını yitirenlerin sayısının 1.900’ü, yaralıların sayısının ise 2 bin 950’yi geçtiğini kaydetti. Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’den Suriye’ye bir sınır kapısının açık olduğunu, iki kapı açmak için çalışıldığını ifade etti.

Suriye’de arama-kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor
Yayınlama: 09.02.2023
A+
A-

Suriye’nin depremden en fazla etkilenen kuzeybatısındaki İdlib ve Halep bölgelerinde arama-kurtarma çalışmalarına devam eden Beyaz Baretliler sivil toplum kuruluşu, bugün enkazdan hala yaşam seslerini duyduklarını belirtti. Açıklamada Suriye’de yaşamını yitirenlerin sayısının 1.900’ü, yaralıların sayısının ise 2 bin 950’yi geçtiği ifade edildi.

Suriye’de arama-kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

TÜRKİYE’DEN SURİYE’YE BİR KAPI AÇIK, İKİ TANESİ İÇİN DE ÇALIŞILIYOR

Öte yandan Suriye’ye yapılan ve yapılacak olan uluslararası insani yardım konusunda bir sınır kapısının açık olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iki tane daha kapının açılması için çalışma yaptıklarını ifade ederek “Bu, insani bir durum olduğu için siyasi bir durum değil. Dolayısıyla Suriye rejiminin de kontrol ettiği noktalardan bu kapıların açılması için çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş