Sivrihisar’da yaz okulları başladı

SİVRİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI HAMİD YÜZÜGÜLLÜ, İLÇEDEKİ ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN SPORTİF FAALİYETLERE KATILIMINA KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA YAZ OKULLARININ AÇILDIĞINI DUYURDU.

Sivrihisar’da yaz okulları başladı
Yayınlama: 13.07.2023
A+
A-

Eskişehir Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, ilçedeki çocukların ve gençlerin sportif faaliyetlere katılımına katkı sağlamak amacıyla yaz okullarının açıldığını belirtti.

Sivrihisar, Eskişehir’in kırsal ilçeleri arasında en fazla branşa sahip yaz okulu ile dikkatleri çekiyor. Sivrihisar Belediyesi tarafından organize edilen yaz okulları, öğrencilere çeşitli alanlarda eğitim imkânı sunuyor. Voleybol, tekvando, basketbol, güreş, cimnastik, badminton, atletizm, futbol, halk oyunları ve masa tenisi gibi farklı alanlarda verilecek olan kurslar, çocukların ve gençlerin kendilerini geliştirerek yeni beceriler kazanmaları açısından önemli bir fırsat oluşturacak.

“Hem sportif faaliyetlerde bulunmak hem de arkadaşlarımla aynı ortamı paylaşmak keyifli”

Voleybol branşında eğitim alacak olan Asya Araç, sportif faaliyetlerin ilçedeki gençler için bir ihtiyaç olduğuna değinerek, “İlçemizde açılan yaz okulundan dolayı çok mutluyum. Arkadaşlarımla birlikte voleybola kayıt olduk. Hem sportif faaliyetlerde bulunmak hem de arkadaşlarımla aynı ortamı paylaşmak keyifli. Biz gençlerin ihtiyaçlarını önemseyen ve ilçemizde bu faaliyetleri başlatan belediye başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Spor faaliyetleri gençlerimizin kişisel ve akademik alanlardaki potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak”

Açılış töreninde konuşan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, gençlerin yaz tatilini değerlendirmek ve yeni şeyler öğrenmek için bu tür etkinliklere katılmalarının önemini vurgulayarak, “Yaz okullarımız, öğrencilerimizin hem eğlenerek vakit geçirmelerini hem de kendilerini geliştirebilmelerini sağlayacak. Spor faaliyetleri gençlerimizin kişisel ve akademik alanlardaki potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda sosyal etkileşimlerini artıracak” şeklinde konuştu.

Sivrihisar’da yaz okulları başladı
Sivrihisar’da yaz okulları başladı
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş