Polis ve jandarma ekiplerinden uyuşturucu operasyonu

SKİŞEHİR’DE AYNI TARİHLERDE POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ÇERÇEVESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE 13 ŞÜPHELİYE İŞLEM UYGULANIRKEN, 1 KİŞİ TUTUKLANDI. ELE GEÇİRİLEN UYUŞTURUCU MADDELER İSE MUHAFAZA ALTINA ALINDI.

Polis ve jandarma ekiplerinden uyuşturucu operasyonu
Yayınlama: 15.04.2024
A+
A-

Eskişehir’de aynı tarihlerde polis ve jandarma ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde yakalanan 13 şüpheliden 1’i tutuklandı. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler ise muhafaza altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, belirli tarihler arasında uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde il genelinde Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışma yapıldı. Gerçekleştirilen çalışmalarda, uyuşturucu madde kullanma suçundan 7 olayda 9 şüpheli şahsa işlem yapılırken, 9 şahıs serbest bırakıldı. Şüpheli şahıslardan toplamda 80,59 gr bonzai, 5,35 gr metamfetamin, 2 adet hassas terazi ve 0,12 gr esrar maddesi ele geçirildiği öğrenildi.

Konuyla ilgili jandarma da çalışma yaptı

Öte yandan, aynı tarihlerde aynı konuya ilişkin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından da çalışma yapıldı. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili paylaşılan bilgilere göre, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan 1 olayda 1 şüpheliye işlem yapıldı ve şahıs tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İcra edilen devriye faaliyetlerinde ise aynı suçtan arama kaydı bulunan 2 şahıs ve 1 şüpheli yakalanırken, 1 kişi ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Yasadışı kenevir ekimi suçundan ise 1 olayda 1 şüpheliye işlem uygulanırken, şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Toplam 2 olay ile birlikte icra edilen devriye faaliyetlerinde 4 şüpheli şahsa işlem yapıldı, 1 şüpheli tutuklandı ve 3 şahıs tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Meydana gelen olaylarda 5 gram kubar esrar ve 2 kök kenevir bitkisinin ele geçirildiği belirtildi.

Polis ve jandarma ekiplerinden uyuşturucu operasyonu
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş