Muharebe koşullarının seyrini değiştirecek: GÖKALP seri üretime geçiyor!

ROKETSAN tarafından üretmiş olan lazer güdümlü füze METE’nin entegre edildiği GÖKALP Drone sistemi, seri üretime hazır. GÖKALP’in muharebe koşullarında ciddi bir güç çarpanı olacağı belirtiliyor.

Muharebe koşullarının seyrini değiştirecek: GÖKALP seri üretime geçiyor!
Yayınlama: 02.06.2023
A+
A-

PAVO Group’a bağlı şirketlerden InterData tarafından üretilen GÖKALP Drone sistemi seri üretime geçiyor.

Roketsan’ın önemli bir konsepti olarak öne çıkan lazer güdümlü mini füze METE, PAVO Group tarafından geliştirilen GÖKALP Drone sistemi ile buluştu.

Muharebe koşullarının seyrini değiştirecek: GÖKALP seri üretime geçiyor!

MUHAREBE SAHASINDA ÖNEMLİ BİR GÜÇ ÇARPANI OLACAK

Test atışları devam eden lazer güdümlü mini füze METE ve GÖKALP seri üretime hazır hale geldi.

İnsansız Hava Aracı konseptine uygun olarak geliştirilen METE mühimmatı, PAVO Group’a bağlı şirketlerden InterData tarafından geliştirilen GÖKALP Drone sistemine entegre edilerek test atışlarını başarıyla tamamladı.

Roketsan’ın en küçük güdümlü mühimmatı konumunda olan METE’nin kullanıldığı ilk platform olan GÖKALP ise hem faydalı yük kapasitesi hem ateşlemeden etkilenmeyen stabil kalma kabiliyetleriyle ön plana çıkıyor.

Özellikle meskun mahalde nokta atışı operasyon yapabilmek adına geliştirilen GÖKALP Drone Sistemi, METE Füzesi’nin entegrasyonuyla birlikte muharebe sahasında önemli bir güç çarpanı olacak.

Muharebe koşullarının seyrini değiştirecek: GÖKALP seri üretime geçiyor!

ROKETSAN’IN METE FÜZESİYLE GÜÇLENDİRİLDİ

Roketsan tarafından yapılan titreşim ve sıcaklık testlerini başarıyla tamamlayan GÖKALP Drone Sistemi’nden METE Füzesi’nin atışları da gerçekleştiriliyor.

ROKETSAN tarafından geliştirilen ve yeni nesil 40 milimetre bombaatar silahları kullanılarak atılabilen Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi METE, mevcut konvansiyonel bombaatar mühimmatının sahip olduğu azami menzilin ötesinde etkiye sahip olmasıyla fark oluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde Roketsan, METE’nin GÖKALP Drone’undan atıldığı videoyu kamuoyu ile paylaşmıştı.

Yapılan bu paylaşımda METE’nin GÖKALP Drone sisteminden ateşlendiği ve ateşlenme esnasında GÖKALP’in stabil kaldığı görülmüştü.

Muharebe koşullarının seyrini değiştirecek: GÖKALP seri üretime geçiyor!

ZORLU KOŞULLARA UYGUN OLARAK TASARLANDI

GÖKALP, 8 kg paylaod kapasitesi, 20 dakika görev süresi ile zorlu hava ve saha koşullarında görev yapabiliyor. Gök Alp aynı zamanda üzerinde barındırdığı teknolojilerle elektronik harp koşullarından etkilenmeyecek şekilde tasarlandı.

Özellikle küçük çaplı drone sistemlerinin bu tarzda mühimmatları kullanırken yaşadığı sarsılma ve irtifa kaybetme sorununu ortadan kaldıran PAVO Group; InterData markası ve GÖKALP Drone sistemi ile yurtdışı pazarına da açılmayı hedefliyor.

sonbasin.com / haber7

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş