Mihalıççık kirazının ariliği korunacak

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ’NDE GÖREVLİ ZİRAAT MÜHENDİSLERİ İLE MİHALIÇÇIK İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ MÜHENDİSLERİ MİHALIÇÇIK’TA MEYVE ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ’NİN YÖNETİCİ VE ÜYELERİYLE BİRLİKTE KİRAZ ÜRETİMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

Mihalıççık kirazının ariliği korunacak
Yayınlama: 28.03.2023
A+
A-

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli ziraat mühendisleri ile Mihalıççık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü mühendisleri Mihalıççık’ta Meyve Üreticileri Birliği’nin yönetici ve üyeleriyle birlikte kiraz üretimi bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda kiraz üretim sezonunda yapılması gereken iş ve işlemlerle ilgili olarak: budama, gübreleme, entegre mücadele yöntemleri, iyi tarım uygulamaları, hastalık ve zararlı takibi hakkında teknik desteklerle ilgili planlamalar ve uygulama programları konuşuldu. Ayrıca toplantıda Mihalıççık ilçesinin genelinde yetiştiriciliği yapılan kirazlardan iyi tarım uygulamalarıyla kalıntısız ve bol verimli ürün elde edilmesi, 2022 yılında ‘Akdeniz Meyve Sineği Ari Alan Projesi’ hakkında bilgi verilirken, Mihalıççık ilçesinde ariliğin devam ettirilmesinin önemi, kirazda ekonomik zarara sebep olan hastalık ve zararlılar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Söz konusu çiftçi eğitim toplantısı, akdeniz meyve sineği ari alan ilan edilen ilçede ariliğin devamlılığı için yapılması gerekenler ile kirazda budama işleminin daha ekonomik ve yararlı olarak yapılabilmesi için uygulanacak yol ve yöntemlerin anlatılmasının ardından, bundan sonraki süreçte de ihtiyaç dâhilinde benzer eğitimlerin yapılacağı vurgulanarak sona erdi.

Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisleri Eda Gözükara, Muazzez Günay, Mustafa Mutlu Aslan ve Salih Çildem ile Mihalıççık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli ziraat mühendisleri Nurettin Özcan ve Çağrı Murseloğlu katıldı.

Mihalıççık kirazının ariliği korunacak
Mihalıççık kirazının ariliği korunacak
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş