İran’da kaos büyüyor! Eylemciler şimdi de mollaların yetiştiği medreseleri benzin döküp yakmaya başladı

Mahsa Amini’nin öldürülmesinin ardından karışan İran’da tepkiler büyüyerek devam ediyor. Son olarak sosyal medyaya yansıyan görüntüde, bir kişinin elindeki benzin bidonuyla mollaların yetiştiği bir medreseyi yakıp bölgeden uzaklaştığı görüldü.

İran’da kaos büyüyor! Eylemciler şimdi de mollaların yetiştiği medreseleri benzin döküp yakmaya başladı
Yayınlama: 10.12.2022
A+
A-

İran‘ın başkenti Tahran’da başörtü kurallarına uymadığı gerekçesiyle “Ahlak Polisleri” tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Mahsa Amini için düzenlenen protestolar aylardır devam ediyor. Özellikle kadınların öne çıktığı eylemlere erkekler de destek verirken ülkeden şimdi de medreselerin yakıldığı görüntüler gelmeye başladı.

BENZİN DÖKÜP YAKTI

Sosyal medyada gündem olan görüntüde, bir kişinin mollaların yetiştikleri medreselere benzin döküp ateşe verdiği görüldü. Elindeki yanıcı maddelerle medreseyi ateşe veren protestocu daha sonra bölgeden uzaklaşırken o anlar kameraya yansıdı

İLK İDAM GERÇEKLEŞTİ

Öte yandan gösterilere katılan tutuklulardan bir kişi geçtiğimiz günlerde idam edildi. Kayıtlara bir ilk olarak geçen idam ülke çapında büyük tepki topladı. İran Ceza Kanunu’na göre, “kamu düzenini bozmak, bozgunculuk yapmak ve devlete karşı savaş açmak” gibi suçları işleyenler idam istemiyle yargılanıyor.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş