İki Elin Sesi Var Senfoni Orkestrası Öğrencisi Arya’dan Başkan Ataç’a ziyaret

İKİ ELİN SESİ VAR SENFONİ ORKESTRASI ÖĞRENCİSİ ARYA’DAN BAŞKAN ATAÇ’A ZİYARET

İki Elin Sesi Var Senfoni Orkestrası Öğrencisi Arya’dan Başkan Ataç’a ziyaret
Yayınlama: 25.11.2023
A+
A-

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’nda 8 yıldır flüt çalan Arya Özgü Kara ile bir araya geldi. Kara, yazmış olduğu ‘Yeraltı Koruyucular’ isimli kitabını Başkan Ataç’a hediye etti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, hemen her fırsatta Eskişehirli çocuk ve gençler ile bir araya gelmeye devam ediyor. Son olarak Başkan Ataç, ETİ Sosyal Bilimler Lisesi 10.sınıf ve İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası öğrencisi Arya Özgü Kara, annesi Özlem Kara ve eğitimci Ebru Sungar’ı makamında ağırladı. Ziyarette Arya Kara, 8 yıldır orkestrada olduğunu ve flüt çaldığını anlattı. Kara, “8 yaşından beri orkestradayım. Flüt çalmayı bilmiyordum ve hocaların yardımıyla öğrendim. Sizlere de teşekkür ederim” diyerek ilk baskısı olan ‘Yeraltı Koruyucuları’ isimli kitabını da Başkan Ataç’a hediye etti.

“Kalplerindeki yumuşaklık dünyaya yansıyacak”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ataç, “Arya ile 8 yaşından beri çocuk senfoni orkestramızda. Bu kadar çok çocuğun ve gencin bir araya gelip bir müzik yapması o kadar çok şeyi çözer ki. Öncelikle sosyalleşmeleri, bir işi başarmanın gururu, dayanışma içinde müziği ortak yapıp başarı elde ediyorlar. Ben her konserlerinde çok duygulanıyorum ve yüz akımız diyorum. Arya bugün bana bir sürpriz yaptı ve kitabını hediye etti. Ben her zaman söylüyorum, bu gençlerimiz çok başarılı ama ileride belki farklı meslek dallarına girecekler. Kalplerindeki yumuşaklık dünyaya da yansıyacak. Burada ailelerin getirip çocuklarını bize teslim etmeleri karşılıklı güvenden kaynaklanıyor. O çatının altında çok iyi şeyler oluyor. Fazıl Say ile çaldılar. Bugün Fazıl Say ile çalan orkestra artık sınıfı geçmiş demektir. Ama daha da büyüyecekler, daha da iyi şeyler olacak. Çok mutluyum” dedi.

İki Elin Sesi Var Senfoni Orkestrası Öğrencisi Arya’dan Başkan Ataç’a ziyaret
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş