Hava bastığı lastik bomba gibi patladı, bir gözünü kaybetti

Tranzon’da 50 yaşındaki Alay Dumangöz’ün hava bastığı el arabası lastiği patladı. Lastiğin patlaması sonucu yüzüne jant fırlayan Dumangöz, olay yerinde ağır yaralanarak baygınlık geçirdi. 12 gün komada kalan Alay Dumangöz, bir gözünü kaybederken dili ve çenesi zarar gördü. Dumangöz, “İlk kez başıma böyle bir şey geldi. Bomba gibi patladı. Bu kadarına da şükürler olsun. Yapacak bir şey yok. İnsanlara tavsiyem el pompasıyla lastiklere hava basmasınlar” dedi.

Hava bastığı lastik bomba gibi patladı, bir gözünü kaybetti
Yayınlama: 06.04.2023
A+
A-

Of ilçesi Sarıbey mahallesinde yaşayan Alay Dumangöz (50), el arabası lastiğine hava basmak isterken hayatının şokunu yaşadı. Köyde bahçe işlerinde kullandığı el arabası lastiğinin havasının sönmüş olduğunu gören Dumangöz, lastiği alarak lastikçiye götürdü.

HAVA BASTIĞI ANDA JANT YÜZÜNE FIRLADI

Lastikçide lastiğe hava bastığı esnada bir anda patlayan lastiğin jantı Dumangöz’ün yüzüne vurdu. Olay yerinde baygınlık geçiren Dumangöz, ambulansla Trabzon’daki Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hava bastığı lastik bomba gibi patladı, bir gözünü kaybetti

BİR GÖZÜNÜ KAYBETTİ, ÇENESİ VE DİLİ ZARAR GÖRDÜ

12 gün hastanede yoğun bakımda yatan Dumangöz bir gözünü kaybetti, çenesi ve dili zarar gördü. Hastaneden taburcu olarak evine dönen Alay Dumangöz, Ankara’daki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göz nakli olmayı beklerken, olayda hayatını kaybetmediği için şanslı olduğunu söyledi.

Hava bastığı lastik bomba gibi patladı, bir gözünü kaybetti

“BOMBA GİBİ PATLADI”

Başından geçenleri anlatan Alay Dumangöz, “El arabası lastiğini şişirmek için lastikçiye götürdüm. Fazla hava gittiği için patladı. Lastik patladıktan sonra bir şey hatırlamıyorum. Hastaneye götürmüşler beni. 12 gün yoğun bakımda yattım. Ondan sonra eve geldim. Birkaç kez Trabzon’a kontrole gittim. Şimdi Ankara’ya göz nakli için gideceğim. Gözüme toz girmemesi için korumalık takıyorum. Dişlerim, çenem, dilim ve gözüm zarar gördü. Dilimde yarılma oldu, iyileşti. İlk kez başıma böyle bir şey geldi. Bomba gibi patladı. Jantın içindeki pim fırlayarak gözüme girdi. Bu kadarına da şükürler olsun. Yapacak bir şey yok. İnsanlara tavsiyem el pompasıyla lastiklere hava basmasınlar” dedi.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş