Fatih’te mağaza önünde iç çamaşırı giyen cansız mankenlere saldırı: Bunlar kadın bedenini teşhir ediyor

Fatih’te iç giyim mağazanın önündeki cansız mankenler saldırıya uğradı. Tekmeleyerek mankenleri yere düşüren saldırgan, “Bunlar kadın bedenini teşhir ediyor” diye bağırarak uzaklaştı. Olay anını anlatan işyeri sahibi Melis Alptekin, “Bir adam mankenleri tekmeliyordu. ‘Siz Müslümansınız, bunlar kadın bedenini teşhir ediyor. Siz nasıl bunları buraya koyarsınız’ diye bağırmaya başladı. Çok korktum titremeye başladım. Neye uğradığımı şaşırdım.” ifadelerini kullandı.

Fatih’te mağaza önünde iç çamaşırı giyen cansız mankenlere saldırı: Bunlar kadın bedenini teşhir ediyor
Yayınlama: 18.03.2023
A+
A-

Fatih‘te dün saat 17.00 sıralarında meydana gelen olayda, iç giyim mağazasının önündeki cansız mankenleri saldırıya uğradı. Saldırgan, kadın iç çamaşırı giydirilen cansız mankenleri tekmeleyerek yere düşürdü.

“BUNLAR KADIN BEDENİNİ TEŞHİR EDİYOR”

Mağaza sahibi kadın, kapı önüne çıktığında, saldırganın “Bunlar kadın bedenini teşhir ediyor” diye bağırarak uzaklaştığını gördü. Saldırı görüntüleri sosyal medyada yayınlanınca tepki gördü.

Fatih'te mağaza önünde iç çamaşırı giyen cansız mankenlere saldırı: Bunlar kadın bedenini teşhir ediyor

“NEYE UĞRADIĞIMI ŞAŞIRDIM”

İşyeri sahibi Melis Alptekin, ‘Bir anda mankenler yere düşmeye başladı. Rüzgar olduğu için önce rüzgardan zannettim ama sonra yukarı çıktım. Bir adam mankenleri tekmeliyordu. Sonra sinirli bir şekilde ‘Buranın sahibi kim’ diye bağırmaya başladı. Sonrasında ‘Siz Müslümansınız, bunlar kadın bedenini teşhir ediyor. Siz nasıl bunları buraya koyarsınız’ diye bağırmaya başladı. Çevredekilerin müdahalesi ile uzaklaştırıldı. Çok korktum titremeye başladım. Neye uğradığımı şaşırdım” dedi.

Fatih'te mağaza önünde iç çamaşırı giyen cansız mankenlere saldırı: Bunlar kadın bedenini teşhir ediyor

“BİZ ONLARIN ZİHNİYETİNDEN KORKMUYORUZ”

“Bu sabah yine gelmiş” diyen Alptekin, “Diğer çalışanlarımız görmüş, gelip kapının önünü kontrol etmiş. Ben o sırada olmadığım için mankenler kapının önünde yoktu, mankenleri göremeyince gitmiş. Ben geldim, mankenlerimi yine çıkardım. Hatta daha güzel giydirdim. Çünkü biz onların zihniyetinden korkmuyoruz artık. Şikayetçi olmadım. Çünkü şikayetçi olsam bile ne yapılabilir diye düşündüm” dedi.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.