Elbistan’da acı manzara böyle görüntülendi

Kahramanmaraş Elbistan’da meydana gelen 7.6 ve 7.7 şiddetindeki depremlerin ardından oluşan acı manzara dron ile havadan görüntülendi. Dron kamerasına yansıyan görüntülerde çoğu evin tamamen yıkıldığı gözüküyor.

Elbistan’da acı manzara böyle görüntülendi
Yayınlama: 08.02.2023
A+
A-

Kahramanmaraş‘ın Pazarcık ilçesindeki 7.7 şiddetindeki depremin ardından Elbistan ilçesinde 7.6 şiddetinde bir deprem daha meydana gelmişti. 10 ili etkileyen deprem Elbistan ilçesinde ağır hasar oluşturdu.

ENKAZ KARLA KAPLANDI

Depremde birçok bina yıkılırken yüzlerce insan enkaz altında kaldı. Termometrelerin -10 dereceleri gösterdiği ilçede enkazın üstüne beyaz örtü kapladı. Oluşan acı manzara dron ile havadan görüntülendi.Görüntülerde evlerin neredeyse tamamen yıkıldığı gözüküyor.

100 MİLYAR LİRALIK KAYNAK AYRILDI

Öte yandan acil yardım ve destek faaliyetleri için ilk etapta hemen 100 milyar liralık bir kaynağı kurumlar için tahsis edildi. Sağlıkta, bölgeye 1.000’e yakın ambulans, 241 UMKE timi ve 2 ambulans uçakta görevli, toplamda 5 bin sağlık personeli aktarılırken, TSK’ya ait gemi, uçak ve helikopterler teçhizat ve personel nakli çalışmalarında yer alıyor.

YARALILAR BAŞKA ŞEHİRLERE NAKLEDİLİYOR

Enkaz altından çıkartılan yaralılar, bölgedeki ilk müdahalelerinin ardından, Mersin, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, ülkemizin diğer yerlerindeki hastanelere gönderilerek tedavi altına alınıyor.

Elbistan'da acı manzara böyle görüntülendi

SON DEPREMLER: Türkiye ve dünyadan son dakika depremler listesi.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş