Elazığ’da hırsızlar yazlık evleri mesken tuttu: 3 günde bir gelip soyuyorlar

Elazığ’da 5 müstakil ev 3 gün içerisinde 2 defa hırsızların hedefi oldu. Kapı ve pencereleri kırarak içeri giren hırsızlar evleri talan edip çaldıkları malzemelerle kayıplara karıştı. Ev sahipleri, “Bunlar gündüz vakti gelip burayı nasıl soymuşlar anlamış değilim. Telefon ettiler geldik evlerin içinde hiçbir şey kalmamış” dedi.

Elazığ’da hırsızlar yazlık evleri mesken tuttu: 3 günde bir gelip soyuyorlar
Yayınlama: 09.12.2022
A+
A-

Elazığ‘da Sürsürü ve Ataşehir mahalleri arasında kalan bölgede yer alan 5 yazlık müstakil ev hırsızların hedefi oldu. Kış olunca evlerde kimsenin kalmadığını fırsat bilen hırsızlar, kapı ve pencere kırarak 5 eve girdi. Hırsızlar, değerli buldukları ne varsa çalıp götürdü. Evine gelen ve soyulduğunu fark eden vatandaşlardan biri durumu polis ekiplerine bildirdi.

Elazığ'da hırsızlar yazlık evleri mesken tuttu: 3 günde bir gelip soyuyorlar

3 GÜN ÖNCE DE SOYULDU

Haberi aldıktan sonra evlerine giden diğer ev sahipleri yine benzer tablo ile karşılaştı. Polis ekipleri, hırsızlık yapılan tüm evleri incelerken şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı. Öte yandan 5 evin 3 gün öncede soyulduğu öğrenildi.

Elazığ'da hırsızlar yazlık evleri mesken tuttu: 3 günde bir gelip soyuyorlar

NE VARSA ALIP GÖTÜRDÜLER

3 gün önce de evlerine hırsız girdiğini belirten ev sahiplerinden Ahmet Özdemir, “Ataşehir ve Sürsürü mahallesi arasında kalan bir bölgede oturuyorum. Bu evler bizim bahçe evlerimiz. 5 tane ev var burada. 3 gün önce burayı soydular, bugün geldik yine gelip soymuşlar. Aynı şekilde demir korkulukları ve camları kırmışlar içerilere zarar vermişler. Bakır leğen, bakır tencere ve daha birçok şeyi çalıp götürmüşler. 5 eve birden girmişler tüm evler soyuldu” dedi.

Elazığ'da hırsızlar yazlık evleri mesken tuttu: 3 günde bir gelip soyuyorlar

“EVLERİN İÇİNDE HİÇBİR ŞEY KALMAMIŞ”

Mağdur olduklarını söyleyen ev sahiplerinden Süleyman Özer, “Bunlar gündüz vakti gelip burayı nasıl soymuşlar anlamış değilim. Telefon ettiler geldik evlerin içinde hiçbir şey kalmamış. Bizim bakır kazan hepsini alıp götürmüşler. Mutfak demirlerini kırmışlar ama camı filan da kırmamışlar demek ki bunlar profesyoneller” diye konuştu.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş