Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan’ın “Avrupa bize aferin diyecek” sözlerine çok kızdı: Yazıklar olsun

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, Altılı Masa’nın “Ortak Politikalar Mutabakat Metni” için “Avrupa görecek, aferin Türkiye’ye diyecek” sözlerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yazıklar olsun sana” diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan’ın “Avrupa bize aferin diyecek” sözlerine çok kızdı: Yazıklar olsun
Yayınlama: 01.02.2023
A+
A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan dün katıldığı bir canlı yayında, 6’lı Masa’nın ‘Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ne ilişkin görüşlerini açıklayarak, “Bütün Avrupa’dan bunu izliyorlar. Ben Davos’taydım orada kaç tane gazeteci belli başlı gazetelerin sahipleri Genel Yayın Yönetmenleri orada. Geldiler bana hepsi sordular ‘Ne yapıyorsunuz?’ Ben de anlattım, bir İspanyol gazeteciye de mülakat verdim. Onların hepsine bunları anlattım, dediler ki çok güzel bir şey. Yapıyoruz dedim. Şimdi Avrupa’dan da bakacaklar aferin Türkiye’ye diyecekler” ifadelerini kullandı. Babacan’ın bu sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan eleştiri geldi.

AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İçlerinden bir tanesi çıkmış diyor ki; ‘Batı bize aferin diyecek’. Yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş