Beyoğlu Belediyesi başkanlık koltuğuna 10 yaşındaki Elif oturdu

Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık koltuğunu temsili olarak Haliç İlköğretim Okulu öğrencisi 10 yaşındaki Elif Çolak’a bıraktı. Küçük Elif’in başkan olarak ilk talimatı çocuklar için ‘Hobi Bahçeleri’ oldu.

Beyoğlu Belediyesi başkanlık koltuğuna 10 yaşındaki Elif oturdu
Yayınlama: 22.04.2024
A+
A-

Beyoğlu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu başladı. Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney kendisini ziyarete gelen Haliç İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenlerini makamında ağırladı. Çocuklarla sohbet ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Güney, başkanlık koltuğunu da temsili olarak 10 yaşındaki 4. sınıf öğrencisi Elif Çolak’a bıraktı. Başkanlık koltuğuna oturan Elif, ilk iş olarak okul arkadaşı Ömer Faruk Eğilmez’i başkan yardımcısı olarak atadı.

Beyoğlu Belediyesi başkanlık koltuğuna 10 yaşındaki Elif oturdu

KÜÇÜK BAŞKANIN İLK TALİMATI ÇOCUKLAR İÇİN ‘HOBİ BAHÇELERİ’ OLDU

Elif başkan ilk iş olarak çocukların boş zamanlarını verimli bir şekilde geçirebilecekleri hobi bahçelerinin inşa edilmesi için talimat verdi. Başkan Güney küçük Elif’in talebi doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğünce öğrenciler için park ve bahçelerde etkinlikler organize edilmesi için hazırlıkların yapılmasını istedi. Küçük Elif konuşmasının devamında; çocukların kendilerini geliştirebileceği resim, müzik ve aşçılık gibi kursların açılması, çocuklar için kreşler, park ve bahçelerin temizliğinin düzenli olarak yapılması ve güvenliğinin sağlanması, ihtiyaç sahibi çocuklara gereken yardımların yapılması, okulların bakım ve onarımının yapılması olarak talimatlarını bir bir sıraladı. Elif’in talimatları Özel Kalem Müdürü tarafından tek tek not alındı.

Beyoğlu Belediyesi başkanlık koltuğuna 10 yaşındaki Elif oturdu

“ENERJİMİZİ ÇOCUKLARIMIZIN DAHA GÜZEL YARINLARA ULAŞMASI İÇİN HARCAYACAĞIZ”

Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, “Bugün Elif başkanımızı dinledik ve talepleri doğrultusunda notlarımızı aldık. İnşallah bütün makamları çocuk masumiyetiyle, vicdanıyla, güzelliğiyle, çıkarsın dostluk ve kardeşlik ilişkileriyle yöneten insanların sayısı daha da artar. Dünya daha güzel ve daha yaşanılabilir bir yer olur. Biliyorsunuz dünyada bir tane çocuk bayramı var. O da Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bizler de tüm enerjimizi çocuklarımızın daha güzel yarınlara ulaşması için harcayacağız” dedi.

Başkan Güney daha sonra çocuklara Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri olan Nutuk’u hediye etti.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş