BAYKAR’ın yeni teknoloji harikası ilk kez görüntülendi!

BAYKAR’ın yeni nesil KEMANKEŞ Seyir Füzesi, KaGeM V3 olarak isimlendirilen versiyonuyla ilk kez Pakistan’da gözlemlendi. KAGEM V3’ün, KEMANKEŞ seyir füzesinden daha büyük ve ağır olacağı belirtiliyor.

BAYKAR’ın yeni teknoloji harikası ilk kez görüntülendi!
Yayınlama: 04.08.2023
A+
A-

Kısa süre önce mühimmat alanına giriş yapan BAYKAR, Kanatlı Gezen Mühimmat (KAGEM) ailesinin ilk üyesi olan KEMANKEŞ Mini Seyir Füzesi‘ni tanıtmıştı. 200+ kilometre menzil sahip KEMANKEŞ’in ilk atışlı testi de başarıyla gerçekleştirilmişti.

KEMANKEŞ FÜZESİNDEN DAHA BÜYÜK VE AĞIR

Kısa süre önce Pakistan Hava Kuvvetleri tarafından servis edilen bir videoda ise BAYKAR üretimi AKINCI ve çeşitli hava araçlarıyla BAYKAR logolu füzeler görüntülendi.  Görüntülen füzeler arasında, “KaGeM V3” isimli bir ürün ise dikkat çekti.

Üzerinde BAYKAR logosunun bulunduğu KaGeM V3’ün, BAYKAR’ın füze ailesinin yeni üyesi olduğu tahmin ediliyor.

BAYKAR'ın yeni teknoloji harikası ilk kez görüntülendi!

Füzenin, 30 kilogram ağırlığındaki KEMANKEŞ Füzesi’ne kıyasla oldukça ağır ve büyük olduğu tahmin ediliyor.

KaGeM V3 füzesinin, bir turbojet füze motoruna sahip olacağı öngörülüyor. Füzenin, Pakistan’a ihraç edilmiş olması veyahut Pakistan ile ortak geliştiriliyor olması muhtemel.

Stratejik hedeflere karşı kullanılmak üzere BAYKAR tarafından geliştirilen KEMANKEŞ, kanatlı bir dolanan mühimmat. AKINCI TİHA, BAYRAKTAR TB2 ve BAYRAKTAR TB3 SİHA’lardan kullanılacak KEMANKEŞ Mühimmatı, 200+ kilometre menzil sahip.

KEMANKEŞ SEYİR FÜZESİ ÖZELLİKLERİYLE HERKESİ HAYRAN BIRAKIYOR 

1 saat havada kalış süresine sahip KEMANKEŞ KAGEM, sahip olduğu turbojet motoru sayesinde hızla hedefine yönelebiliyor.

Otonom uçuş gerçekleştirme kabiliyeti de bulunan KAGEM, cephe gerisindeki stratejik hedefleri imha etmesi için özel olarak tasarlandı.

BAYKAR'ın yeni teknoloji harikası ilk kez görüntülendi!

Yapay zeka destekli optik güdüme sahip KEMANKEŞ, 18.000ft irtifaya kadar görev yapabiliyor. Azami 0.7 Mach süratle hedefine dalışı gerçekleştirebilen mühimmatın normal seyir sürati ise 0.3 Mach.

1.73 metre uzunluğa ve 1.25 metre kanat açıklığına sahip KEMANKEŞ KAGEM, 6 kilogram ağırlığında faydalı yük taşıyabiliyor. Azami ağırlığı 30 kilogram olan dolanan mühimmat; 2 eksenli stabilizasyona, 36x zooma ve 2.8 kilometre menzilli lazer mesafe ölçere sahip bir kamera sistemi ile donatıldı.

BAYKAR’ın, daha ağır ve uzun menzilli dolanan mühimmatlar üzerine de çalıştığı tahmin ediliyor.

sonbasin.com / haber7

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş