Bakan Vedat Işıkhan duyurdu: En düşük emekli maaşı 33 bin TL seviyelerine çıkacak!

Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet’in de aralarında bulunduğu bir grup gazeteciyle bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memurlara maaş zammıyla ilgili güzel haberi verdi.

Bakan Vedat Işıkhan duyurdu: En düşük emekli maaşı 33 bin TL seviyelerine çıkacak!
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

Ocak ayında memur ve memur emeklisi maaşlarına yapılacak artışın yüzde 50’ye yaklaşacağını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır.” dedi.

“EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 33 BİN LİRA SEVİYELERİNE ÇIKACAK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin ocak ayından itibaren alacağı maaşlarla ilgili konuştu.

Ankara’da aralarında Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet’in de yer aldığı gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Bakan Işıkhan, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50’ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bakan Vedat Işıkhan duyurdu: En düşük emekli maaşı 33 bin TL seviyelerine çıkacak!

“BAĞ-KUR PRİM GÜN SAYISI SSK’LILARLA EŞİTLENECEK”

EYT kapsamında 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işleminin yapıldığını söyleyen Işıkhan, maaşı henüz bağlanmayan EYT’lilerin yıl sonuna kalmadan haklarına kavuşacağını belirtti. 

Seçim vaatleri kapsamında da pek çok düzenlemenin peyderpey hayata geçeceğini belirten Işıkhan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“BAĞ-KUR prim gün sayısı 9 binden 7 bin 200’e düşürülerek SSK’lılarla eşitlenecek. 1 milyon BAĞ-KUR’lumuzu kapsayacak. Aile Koruma Kalkanı kapsamında her ailede en az bir kişinin, gençler öncelikli olmak üzere çalışması, belirli süreyle sigorta primlerinin tamamının karşılanması sağlanacak. Ev kadınlarına isteğe bağlı sigorta kapsamında prim desteği verilecek.”

Bakan Işıkhan, birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini de hatırlattı. Yaşlı bakım sigortasının da hayata geçirilecek düzenlemelerden olduğunu belirtti.

sonbasin.com / haber7

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.