Anadolu Üniversitesi öğrencisinin filmi ’Farazi’nin ilk gösterimi Sinema Anadolu’da yapıldı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ SİNEMA VE TELEVİZYON BÖLÜMÜ SON SINIF ÖĞRENCİSİ FURKAN DEMİR’İN YÖNETMENLİĞİNİ YAPTIĞI ‘FARAZİ’ İSİMLİ FİLMİNİN İLK GÖSTERİMİNİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SİNEMA ANADOLU’DA GERÇEKLEŞTİRDİ.

Anadolu Üniversitesi öğrencisinin filmi ’Farazi’nin ilk gösterimi Sinema Anadolu’da yapıldı
Yayınlama: 14.05.2024
A+
A-

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümü son sınıf öğrencisi Furkan Demir’in yönetmenliğini yaptığı ’Farazi’ isimli filminin ilk gösterimini Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da gerçekleştirdi.

Film gösteriminin ardından Furkan Demir’i tebrik ederek katılımcılara hoş geldiniz diyen Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal, “Furkan yanıma gelip projesinden bahsettiğinde kendisinin Farazi’ye karşı olan heyecanına kapıldım. Filmde çok ciddi bir emek ve fedakârlık söz konusu. Bizler öğrencilerimizin bu şekilde projeler ortaya çıkarmasından ötürü mutluluk duyuyoruz. Umarım tüm öğrencilerimiz çok daha güzel noktalara gelirler ve bizlerde bunun gururunu ve mutluluğunu yaşarız. Sevgili öğrencimiz Furkan’ı da tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

“Filmimiz yakın zamanda yurtdışı film festivallerine gidecek ve üniversitemizi temsil edecek”

Yönetmenliğini yaptığı ’Farazi’ isimli film hakkında katılımcıları bilgilendiren Furkan Demir ise şunları söyledi:

“Tamamen gönüllülerden oluşan 70 kişilik bir ekip kurarak Türkiye ve Avrupa’da pek de denenmemiş bir projeyi 15 aylık bir süreç sonunda hayata geçirdik. Bu çerçevede, filmimiz aynı anlam ve benlik arayışı içerisinde olan fakat birbirlerinden haberleri olmayan iki farklı insanın hikayesini ele alan, sıfır diyaloğun kullanıldığı, hiç düşmeyen bir temponun, radikal kararların ve yüzleşmelerin hâkim olduğu bir proje oldu. Filmimiz Farazi yakın zamanda yurtdışı film festivallerine gidecek ve Eskişehir ile Anadolu Üniversitesi’ni temsil edecek.”

Gösterime Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin, öğretim üyeleri ve sinema severler katılım gösterdi.

sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş