Alkol satan işletmelere yılbaşı denetimi

ESKİŞEHİR’DE YAKLAŞAN YILBAŞI NEDENİYLE EMNİYET EKİPLERİNCE SAHTE VE KAÇAK ALKOL SATIŞININ ENGELLENMESİNE YÖNELİK İŞLETMELERDE DENETİM YAPILDI

Alkol satan işletmelere yılbaşı denetimi
Yayınlama: 29.12.2022
A+
A-

Eskişehir’de yaklaşan yılbaşı nedeniyle emniyet ekiplerince sahte ve kaçak alkol satışının engellenmesine yönelik işletmelerde denetim yapıldı.

Yılbaşı nedeniyle kaçak veya sahte alkol ticaretinin önlenmesi ve halk sağlığının korunması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü koordinesinde; Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Belediye Zabıta görevlileri ile birlikte yapılan denetim düzenlendi.

Alkol satışı yapan iş yerlerinde alkol şişelerindeki bandrollerin yasaya uygunluğu, işletmelerin evrak yönünden yeterliliği ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı gibi hususlar denetlendi. Denetlemelerin devam edeceği öğrenildi.

Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşlar bandrolsüz, menşei belli olmayan, merdivenaltı üretilmiş ürünlerden uzak durmaları, şüphelendikleri ürünlerle alakalı ihbarda bulunmaları konusunda uyarıldı.

Alkol satan işletmelere yılbaşı denetimi
Alkol satan işletmelere yılbaşı denetimi
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş