Akil Gençler Genel Başkanı “Delil Ateş” TRT KURDÎ’de Yeni Kabine ve Yemin Törenini Değerlendirdi

Akil Gençler Genel Başkanı “Delil Ateş” TRT KURDÎ’de Yeni Kabine ve Yemin Törenini Değerlendirdi
Yayınlama: 05.06.2023
A+
A-

Akil Gençler Genel Başkanı Delil Ateş TRT KURDÎ’de çıktığı canlı yayın programında Meclisteki yemin töreni, Cumhurbaşkanının yemin töreni ve yeni kabineyi değerlendirdi.

Ateş şu açıklamalarda bulundu;

TBMM’deki yemin töreninde Hüda-Par’ın yemin metnini okumayacağı yönünde muhalefetin yaptığı algılar, herzaman ki manipülasyonları gibi yine amacına ulaşamamıştır. Bu konuda Hüda-Par’ın milletvekilleri yemin ederek gereken cevabı vermiştir. Seçim sonucunda kazanan ve kaybeden olmuştur. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu ,Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın meclise girmesinden sonra ayağa kalkmaması Cumhurbaşkanı adayı olmuş birine yakışmadığı gibi yenilgiyi hazmedememesininde dışavurumu olmuştur. Ayrıca CHP genel başkanlığı koltuğunu bırakmamak için tabanına yönelik bir ayrıştırma yoluna gitmiştir. Seçimler demokrasi zaferi olarak sonuçlanmış ve bundan sonra liderlerin hem kullandıkları dile hemde üsluplarına çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Toplumu gerecek her türlü hal ve hareketlerden uzak durmaları elzemdir.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenine 21 devlet başkanı ve 13 başbakanın yanı sıra çok sayıda bakan ile aralarında NATO, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Türk Devletleri Teşkilatı’nın da olduğu uluslararası kuruluşların temsilcilerinin katılmış olmaları Sayın Cumhurbaşkanımızın Uluslarası siyasetteki dik duruşunun en büyük göstergesidir. Mazlumların sesi olan sayın Cumhurbaşkanımızın seçilmesine emperyalizm tarafından ezilmeye çalışılan mazlumlar sevinç gösterisiyle karşılık verilmiştir. Gurur duymamız gereken bir liderimiz var. Ve liderimiz Dünya 5’ten büyüktür diyerek yeni bir yolculuk başlatmıştır. Bu yolculuk insani bir yolculuktur. Bu yolculuk meydan okumadır.

 

Eski kabinede bulunan bütün bakanlarımız birbirinden değerlilerdi. Çokta güzel işler başardılar. Bu dönem milletvekili olarak değerlendirilen eski bakanlarımız yeni kabine de yer bulmadılar. NB Ak parti bir kadro hareketidir. NB Bu harekette her an hazır olan milyonlar var. Bu dönem de yeni kabineyle Türkiye yüzyılının inşaasına başlanacaktır. Eski bakanlara yaptıkları güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Yeni kabinede en çok konuşulan isimlerin başında Mehmet Şimşek geliyor. Ekonomi alanında birbirinden başarılı işlere imza atan Mehmet Şimşek Dünya ekonomi piyasalarında da başarılı çalışmalarıyla bilinen önemli bir değer. Ayrıca MİT’te değişim dönüşümün mimarı olan Hakan Fidan’ın Dışişler bakanlığına getirilmeside toplum nezdinde büyük bir sevinçle karşılanmıştır. Yeni kabine yeni yüzyıl. Dünya da lider ülke olma yolunda atılan her adımı destekliyoruz, desteklemeyede devam edeceğiz. Türkiye yüzyılı gençliğin yüzyılı olacaktır. Bu anlamda bizlerde var gücümüzle çalışacağız.

Kaynak: www.sonbasin.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.