AK Parti Eskişehir İl Başkanı Albayrak’tan CHP’li Arslan’a sert cevap

AK PARTİ ESKİŞEHİR İL BAŞKANI GÜRHAN ALBAYRAK, YAPTIĞI AÇIKLAMADA CHP MİLLETVEKİLİ İBRAHİM ARSLAN’IN ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI NEBİ HATİPOĞLU’NA YÖNELİK SÖZLERİNİ ELEŞTİRDİ.

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Albayrak’tan CHP’li Arslan’a sert cevap
Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, CHP Milletvekili İbrahim Arslan’ın Nebi Hatipoğlu’na ilişkin açıklamalarını sert sözlerle eleştirerek, “Şehrimizin mevcut sorunlarının çözümü için gece gündüz mesai harcaması gereken CHP milletvekillerinin ve önde gelenlerinin bir aydır gündeme getirdiğimiz her çözüm önerisi için tek dile getirdikleri sözün ‘yapılamaz, edilemez’ olmasının şaşkınlığı içerisindeyiz. Hatipoğlu tüm enerjisini Eskişehir’in sorunlarını çözmeye vakfetmiştir” dedi.

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, yaptığı açıklamada CHP Milletvekili İbrahim Arslan’ın Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’na yönelik sözlerini eleştirerek, ”AK Partimizin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu bir ayı aşkın süredir şehrimizin sokaklarında hemşehrilerimizle birliktedir. Hatipoğlu, AK Parti teşkilatının neferleri olarak bizler ve de muteber ortağımız Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimiz Eskişehir’de ayak basmadık yer, hasbihal etmediğimiz hemşehrimiz kalmasın diye gece gündüz çalışmaktayız. Tabii özellikle son 5 yılında şehrimize çivi çakmamış bir belediyecilik anlayışının sonucu olarak kıymetli hemşehrilerimiz son derece dertlidir. Her dokunduğumuz vatandaştan, her girdiğimiz sokaktan anlıyoruz ki Eskişehir’de değişimin vakti gelmiştir. Eskişehir’de vatandaşımızın dertleri açıkça bellidir. Trafik çilesi, çağ dışı toplu taşıma, güvenilmeyen içme suyu, olmayan altyapı, sosyal alan eksiklikleri, kentsel dönüşüm ve daha saymakla bitmez sorunlar ortadadır. Bu sorunların çözümü için adayımız Nebi Hatipoğlu ürettiğimiz çareleri, projeleri vatandaşlarımıza sunmaktadır. Şehrimizin mevcut sorunlarının çözümü için gece gündüz mesai harcaması gereken CHP milletvekillerinin ve önde gelenlerinin bir aydır gündeme getirdiğimiz her çözüm önerisi için tek dile getirdikleri sözün ‘yapılamaz, edilemez’ olmasının şaşkınlığı içerisindeyiz. Bu vatandaşa hizmet sunma yarışında havlu atmış, varlığını Eskişehir’deki mevcut statükonun devamlılığına borçlu olan zihniyetin son örneği de İbrahim Arslan olmuştur. Arslan, hatırlatmak isteriz ki biz AK Parti’yiz. Vatandaşımıza bir söz verdik mi tutarız. Bu ülkedeki çocuklar bile bunu bilir. İncelemeden, uzmanlara danışmadan, paydaşları ile istişare etmeden vatandaşımıza bir söz de vermeyiz. Bunu en iyi sizler bilirsiniz. Biz bir umudun sözcüsü olmaya çalışıyoruz. Sizler gibi umut tacirliği yapmıyoruz. 25 yıldır verdiğiniz hiçbir sözü tutmamanın utancı içindesiniz. Bunun farkındayız. Söyleyecek hiçbir sözünüz yok. Eskişehirlilere önereceğiniz hiçbir projeniz yok. Sizler bütün seçimi ’olmaz, yapılamaz, edilemez’ ile geçirmeye karar vermişsiniz. Ancak döneminiz bitti. Eskişehir halkı Nebi Hatipoğlu’nu bağrına basmıştır. Onun için Eskişehir her şeyin üstündedir. Hatipoğlu tüm enerjisini Eskişehir’in sorunlarını çözmeye vakfetmiştir. Nisan ayı içinde Eskişehir’de su fiyatları en az yüzde 40 inecek, öğrencilerimiz aylık 50 TL karşılığı dilediği kadar toplu taşıma kullanabilecek, 10 mahallemiz kentsel dönüşüme girecek. Bunlar sadece birkaç projemizdir. Daha söylemediğimiz pek çok müjdemizi kamuoyu ile paylaşmak için gün sayıyoruz” dedi.

Albayrak, ayrıca CHP’li Milletvekili İbrahim Arslan’a yönelik, “İbrahim Arslan son olarak partiniz yönetimde liyakat vurgusunu yapmayı çok sever. Eskişehir’de CHP’li belediye başkanları ve milletvekillerinin akrabalarının belediyelerde aldığı görevler ve kaç kişi oldukları ile ilgili de bir açıklama yapar mısınız? Mesela kendinizden ve yakın çevrenizden başlayarak” ifadelerini kullandı.

sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş