10 binden fazla kişinin öldüğü Libya’da selin bıraktığı enkaz havadan görüntülendi

Selin vurduğu Libya’nın Derne bölgesinde kaydedilen görüntüler yaşanan felaketin vahametini gözler önüne serdi. 10 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği bölgede Libya Kızılay’ının kameralarına yansıyan görüntülerde kentte ağır hasar oluştuğu görülüyor.

10 binden fazla kişinin öldüğü Libya’da selin bıraktığı enkaz havadan görüntülendi
Yayınlama: 17.09.2023
A+
A-

Libya‘nın Derne bölgesinde meydana gelen ve 10 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği selin bıraktığı enkaz, Libya Kızılayı’nın kameralarına yansıdı. Havadan görüntülenen kentte ağır hasar oluştuğu görüldü.

“KIZILAY EKİPLERİNİN SARSILMAZ ADANMIŞLIĞI PARLIYOR”

Libya Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, “Libya’da yakaladığımız yıkıcı sahneler. Böylesi bir trajedinin ortasında bile, Libya Kızılay ekiplerinin sarsılmaz adanmışlığı parlıyor ve etkilenenlere kritik tıbbi yardım sağlamak için günün her saati çalışıyor” denildi.

İTALYAN EKİPLER SAHADA

İtalyan itfaiyesi Vigili Del Fuoco’dan yapılan açıklamada, Derne nehri kıyısındaki faaliyetlerin sürdüğü ifade edildi. Öte yandan İtalya Sivil Savunma Departmanı, kurtarma operasyonlarını koordine etmek için kamp kurulduğunu belirterek, “İtalyan ekibinin Libya’daki ana kampı, Derne’de kurtarma operasyonlarına teknik ve lojistik destek sağlamak için gereken her şeyle birlikte kuruldu” denildi.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.